День сімейного лікаря відзначається в Кам’янському

День сімейного лікаря відзначається в Кам’янському

19 травня відзначається Всесвітній день сімейного лікаря. Сімейні лікарі в період епідемії ковіду опинились на передньому краї захисту населення від інфекції – саме до них перших рекомендовано звертатись з тривожними симптомами.

Автор: Валентин Фіголь.

День сімейного лікаря запровадили у 2010 році  з ініціативи Всесвітньої ради сімейних лікарів WONCA, в яку також входить Українська асоціація сімейних лікарів. Про свято нагадала Тетяна Мухарська, головлікар Кам’янського медцентру здоров’я.

Сімейна медицина – найближчий до нас вид медичної допомоги: 80% усіх звернень відбуваються саме на цьому рівні. «Зараз, під час карантину і боротьби з коронавірусною інфекцією, роль сімейного лікаря важко переоцінити. Сімейні лікарі залишаються поруч з українцями під час боротьби з COVID-19. Вони тримають зв’язок зі своїми пацієнтами, відповідають на численні питання, розвіюють побоювання, допомагають пройти випробування коронавірусом тим, хто потребує особливої турботи та уваги. Надати консультацію, виписати рецепт на доступні ліки, зробити вакцинацію, направити на обстеження – це все про сімейного лікаря», – зазначила Т. Мухарська.

У Кам’янському в Центрах первинної медико-санітарної допомоги жителям нашого міста надають медичну допомогу 86 сімейних лікарів. Їх не вистачає, як визнавало ще колишнє керівництво міського управління охорони здоров’я Кам’янського торік, на початку епідемії ковіду. До того ж, близько половини сімейних лікарів – люди пенсійного та передпенсійного віку. Молодь не хоче працювати на таку зарплатню, коментувала торік ситуацію Наталія Ктитарева,  на той час начальник «міськздраву».

Пацієнт, який подав декларацію про обслуговування у сімейного лікаря  має право на безоплатний гарантований державою пакет медичних послуг на первинній ланці, до якого входить: спостереження за станом здоров’я пацієнтів, вакцинація за державним календарем, надання консультацій (наприклад, щодо дієти, здорового способу життя тощо), спостереження за неускладненою вагітністю, лабораторні дослідження (загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, глюкоза крові, загальний холестерин), направлення за потреби до вузьких спеціалістів тощо.