Переоснащення лівобережної котельної в Кам’янському дозволило Міндовкілля

Переоснащення лівобережної котельної в Кам’янському дозволило Міндовкілля

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України вважає допустимим переоснащення лівобережної котельної в Кам’янському з газу на тверде паливо.

Автор: Валентин Фіголь.

Висновок Міндовкілля щодо оцінки впливу на довкілля наміру інвесторів перевести котельню на тверде паливо було опубліковано в кінці травня.

Згідно висновку, до міністерства звернулось ТОВ «Кам’янська теплогенеруюча компанія» з повідомленням про намір переоснастити лівобережну котельню в Кам’янському з газу на тверде паливо. Котельня опалює лівобережний житловий масив і торік була взята в концесію ТОВ «Кам’янська теплогенеруюча компанія».

Концесіонер оголосив про процедуру оцінювання впливу свого наміру на довкілля ще в листопаді 2020 року, сказано у Висновку.

Згідно оголошених намірів, концесіонер планує в будівлі існуючої котельної за адресою вул. Індустріальна, 2, встановити 3 сучасних твердопаливних водогрійних котли ARDENZ TM-25000 потужністю 100 МВт.

Всі роботи, за розрахунками забудовника, мають бути виконані силами 37 робітників протягом опалювального міжсезоння (повний цикл робіт – протягом 10 місяців).

Міністерство розглянуло наміри забудовника і зауважило, що наразі неможливо оцінити вплив на довкілля від реалізації планованої діяльності. Тобто від подальшої роботи твердопаливних котлів. Потрібні додаткові обстеження та розрахунки, написали у Висновку посадовці: наприклад, скільки диму виходитиме з 130-метрової труби котельної, і як розсіюватиметься той дим в атмосфері.

Щодо процесу переоснащення котельної, тобто будівельно-монтажних робіт, Міндовкілля вважає цю діяльність допустимою з точки зору впливу на довкілля.