Більше половини українців не планують відпустку цього року

Більше половини українців не планують відпустку цього року

Міністерство культури та інформаційної політики і Державне агенство розвитку туризму 31 травня презентували результати дослідження туристичних настроїв українців.

За даними дослідження, більше половини респондентів (53,1%) планують провести відпустку в Україні і лише кожен десятий – виїхати за кордон. Серед тих, хто планує відпустку в Україні – 44,5% прагнуть відпочивати за межами своєї області. Решта планує відпочивати вдома або в межах своїх областей. Водночас, 42,2% дуже рідко або ніколи не подорожують країною, і це різко залежить від віку. Серед категорії 60+ 40% взагалі не подорожує.

Більше половини українців не планують відпустку цього року. І тут є пряма залежність від рівня добробуту респондентів: чим він вищий – тим більше планують відпочивати. Чим більше забезпечений респондент, тим більшою є для нього туристична привабливість України. З тих, хто планує відпочити, найбільше молоді.

Найбільш поширений транспорт під час мандрівок для наших туристів – власне авто (33,1%), стільки – автобусами та маршрутками, і лише кожен п’ятий подорожує залізницею.

Найпопулярніший вид відпочинку серед українців пляжний (29,8%). 36,5% – віддають перевагу відпочинку на природі, 27,7% – морському, 12,3% – у горах. Міський відпочинок складає 7,9%. Чоловіки віддають більше перевагу відпочинку на природі, а жінки – пляжному відпочинку.

Найпопулярніший серед регіонів туристичний напрям в Україні – Одещина (17,4%), далі йдуть Львівська, Київська, Івано-Франківська, Закарпатська, Запорізька, Дніпропетровська, Херсонська, Черкаська та Харківська.

При цьому найпопулярніший морський курорт – Затока, природній – Асканія-Нова, міський – Києво-Печерська Лавра та Старе місто Львова.

“Те, що українці подорожують виключно за кордон і майже завжди віддають йому перевагу — міф. І зібрана статистика це доводить. У нас є з чого обрати: море, гори, історичні місця і на додаток потужна сфера гостинності. Завжди можна спланувати відпочинок за своїми вподобаннями”, – зазначив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Урядовці зазначають, що українські пенсіонери мандрують суттєво менше, а тому треба запровадити пільгові програми для подорожей пенсіонерів, щоб вони теж мали таку можливість, як їх ровесники із західноєвропейських країн.