Фігурне косіння на замовлення виконують косарі в Кам’янському

Фігурне косіння на замовлення виконують косарі в Кам’янському

Фігурне – косіння – це коли на замовлення мешканців косарі обходять саморобні клумби, саджанці та квітники. Такий спосіб догляду за дворовими зеленими зонами демонструють сьогодні в Кам’янському підрядники нової компанії, управляючої житлом.

Автор: Валентин Фіголь.

Покоси у дворах житлової забудови почались ще наприкінці травня. Наразі в місті на цих територіях задіяно 50 бригад косарів, як розповідав днями Андрій Білоусов. міський голова Кам’янського.

Спостережливі мешканці зауважили, що косарі, здебільшого, залишились ті самі, що були й торік. Косарі підтвердили: в минулому вони працювали як підрядники з КП УКОЖФ. Цьогоріч діями косарів керують двірники-підрядники КП «Добробут».

Фігурне косіння на замовлення виконують косарі в Кам’янському - ФОТО«Начальство вимагає, щоб ми були уважні до споживачів», – кажуть двірники.

Косарі, як показує практика, теж уважні до побажань споживачів. Сьогодні в кожному дворі є влаштовані мешканцями клумби, палісадники, квітники. Люди, які бажають зберегти їх від скошування, можуть просто попередити двірника, який обслуговує їх прибудинкову територію.

«Трохи довше возишся, якщо обкошувати фігурно кожну квіточку чи деревце, – зізнається досвідчений косар Дмитро. – Зате люди дякують, а не лаються…»

Раніше, визнають косарі, траплялись конфлікти через скошені випадково чиїсь квітники: «Ми не ботаніки, не розбираємось, де культурні рослини, а де бур’яни! Від нас вимагають, щоб було рівно і чисто покошено». Дехто з мешканців, до речі, саме так і наполягають: покосіть рівненько…

Фігурне косіння на замовлення виконують косарі в Кам’янському - ФОТО

Догляд за зеленими зонами – суттєвий фактор озеленення міста. Адже «сотка» трав’яного покриву виробляє стільки ж кисню, як і доросле велике дерево. До того ж, трав’яний покрив зберігає вологу в землі та зволожує повітря, охолоджує атмосферу (на третину порівняно з бетонованою чи асфальтованою поверхнею). Газони затримують дорожню куряву.

Збереження зелених насаджень – одне з головних завдань екологічної політики. Про це варто згадати з нагоди Дня захисту довкілля, який відзначається 5 червня.

«Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами», – з таким попередженням звернулись 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу до Генерального секретаря ООН у 1971 році. З того часу 5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Його мета – привернути увагу світової громадськості до проблем довкілля.