Чи обмежать нові правила риболовлі браконьєрство в Кам’янському?

Чи обмежать нові правила риболовлі браконьєрство в Кам’янському?

Проект оновлених Правил любительського і спортивного рибальства, який днями презентувало Державне агентство рибного господарства України, викликав неоднозначну реакцію рибалок. У першу чергу тому, що сам документ досі недоступний для широкого загалу. Відомо лише, що правила рибальства стануть «м’якшими», і саме це викликає занепокоєння у частини рибалок.

Автори: Валентин Фіголь, Сергій Гузь.

Місцева затока «Калоша» вже другий рік, як стала місцем конфліктів між рибалками-аматорами та тими, кого вони вважають «браконьєрами». Мова про рибалок, що використовують для вилову карася чи карпа такі снасті, як «драк», «пуля» чи «відвідний повідок». З них лише «драк» відноситься до тих знарядь, які однозначно заборонені діючими Правилами риболовлі.

Проблема у тому, що «пулю» чи «відвідний повідок» часто використовують для багріння риби, тобто, як той самий заборонений «драк». Через такий метод ловлі багрінням, дуже велика кількість риби травмується і залишається у водоймі. Деякі рибалки, що займаються підводним полюванням, розповідають про велику кількість травмованої риби, що помирає на дні водойми.

Чи обмежать нові правила риболовлі браконьєрство в Кам’янському? - ФОТО

Найбільше «пулістів» збирається на Калоші, бо тут якраз зручно ловити рибу саме багрінням, адже дно затоки достатньо чисте, аби гачки постійно не чіплялися. Проте, Калоша відноситься до тих місць, де риба збирається на зимувальних ямах чи весною на нерест. Тож шкода від травмування риби багрінням дуже суттєва. Між рибалками часом виникають конфлікти.

Два роки тому рибалки-аматори закликали рибінспекцію втрутитися у ситуацію і навести лад, притягнувши браконьєрів до відповідальності. От саме тоді і з’ясувалося, що відповідальності за використання «пулі» чи «відвідного повідка» – немає. А довести, що рибалка саме багрив рибу – не так-то й просто.

У рибінспекції пообіцяли, що розроблять зміни до Правил риболовлі, аби обмежити використання «пулі» та інших новітніх знарядь для браконьєрства. Та, як зазначено вище, поки що не відомо, чи ця обіцянка виконана. Адже текст проекту оновлених Правил риболовлі досі не оприлюднений.

Чи обмежать нові правила риболовлі браконьєрство в Кам’янському? - ФОТО

Нагадаємо, на минулому тижні Держрибагентством презентовано проект оновлених Правил любительського і спортивного рибальства.

Старі правила, як зазначають в агентстві, не переглядалися з 1999 року і наразі не відповідають вимогам сьогодення.

Нові правила, як зазначають автори, були розроблені з урахуванням норм Угоди про Асоціацію Україна – ЄС. В проекті документу враховані кращі практики сталого управління та досвіду Європейських країн в частині норм вилову та застосування знарядь лову.

У проекті з документу виключено багато морально застарілих норм і приведено дані Правила у відповідність до вимог законодавства, реалій сучасності та вдосконалено правове регулювання любительського, спортивного рибальства і підводного полювання, зазначають автори презентації.

Зокрема, проектом передбачено такі зміни:

  • збільшено норми добування (вилову) водних біоресурсів з 3 до 5 кг на одного рибалку за добу, а особин особливо цінних видів водних біоресурсів – 3 шт. у межах допустимого розміру;
  • зменшено заборонені місця для любительського та спортивного рибальства;
  • уточнено положення щодо застосування знарядь добування (вилову), збільшено кількість дозволених гачків, способів добування (вилову) тощо;
  • збільшено мінімально дозволені розміри водних біоресурсів для добування (вилову);
  • уточнено умови здійснення підводного полювання та спортивних змагань.

Під час презентації Правил, були присутні основні представники любительських та спортивних риболовних організацій: Федерація риболовного спорту та риболовного туризму, риболовні клуби та громадські організації.

Чи обмежать нові правила риболовлі браконьєрство в Кам’янському? - ФОТО

Проект документу було підтримано переважною більшістю учасників, а зауваження та пропозиції, які надійшли під час презентації, автори обіцяють опрацювати в найкоротші терміни.

Доопрацьований проект буде офіційно оприлюднений на вебсайті Держрибагентства.

Днями, нагадаємо рибалкам, Держрибагенство продовжило дію нерестової заборони на промислову риболовлю до 15 червня. Рибалок-аматорів, акцентують в агентстві, заборона не стосується – для них повноцінний сезон риболовлі відкривається з 10 червня.

Читайте також:

Браконьєрство в затоці «Калоша» поблизу Кам‘янського зупинити не вдалося