На Дніпропетровщині систематично крали електроенергію

На Дніпропетровщині систематично крали електроенергію

На Дніпропетровщині виявлено майнінгову ферму, яка займалась систематичним викраденням електроенергії, повідомляють в пресслужбі Дніпропетровської обласної прокуратури.
За процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури в рамках кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст.361 та ч.2 ст.188-1 КК України, викрито групу осіб у несанкціонованому втручанні в роботу мереж електрозв’язку та викраденні електричної енергії шляхом її самовільного використання.

За версією слідства, вказані особи, перебуваючи в одному з приватних приміщень Солонянського району, здійснили несанкціоноване втручання в роботу мережі електрозв’язку АТ «Дніпровські Елетромережі» та здійснювали систематичне викрадення електроенергії. Щомісячно приблизний обсяг її становив 150 000 кВт*год, а майнова шкода підприємству – близько 450 000 гривень. З метою приховування такої діяльності та зниження показників спожитої електроенергії, зловмисники втрутились у роботу обліку системи, що могло призвести до нештатних ситуацій з безперебійним постачанням електроенергії населенню та підприємствам.

У ході обшуків правоохоронці вилучили:
• понад 350 одиниць обладнання для генерації криптовалют;
• спеціалізовану техніку для втручання в мережу автоматизованого обліку електроенергії.

Досудове розслідування у вказаному провадженні здійснюється СУ ГУНП в Дніпропетровській області, оперативний супровід – Управлінням СБУ в області.