Кам’янчан запрошують на «Тіні забутих предків»

Кам’янчан запрошують на «Тіні забутих предків»

15 червня Музей історії міста запрошує кам’янчан на перегляд художнього фільму «Тіні забутих предків» режисера Сергія Параджанова. Перегляд присвячений 80-річчю від дня народження українського актора, сценариста та режисера Івана Миколайчука.
34 ролі в кіно, 9 сценаріїв та 2 режисерські роботи. Його називали обличчям і душею українського кіно. Одна із перших ролей І. Миколайчука була зіграна саме в художньому фільмі «Тіні забутих предків» за однойменною повістю Михайла Коцюбинського. Знята без мільйонних бюджетів та масштабних декорацій, вона увійшла у скарбницю світового кіномистецтва, започкувавши таке не пересічне явище як українське поетичне кіно.
Зйомки фільму здійснювалися у справжніх гуцульських хатах та околицях села Криворівня Івано-Франківської області, де писав свій твір М. Коцюбинський. У фільмі можна побачити багато обрядів Гуцульщини. За знімальним процесом спостерігали місцеві жителі, які контролювали автентичність постановки.
4 вересня 1965-го року в київському кінотеатрі «Україна» відбулася прем’єра славетної стрічки, що увійшла в число двадцяти найкращих картин світ. Згодом картина з тріумфом пройшла по екранах світу отримаши 39 міжнародних нагород, 28 призів на кінофестивалях (з них – 24 гран-прі) у 21 країні світу.
Нещодавно Гарвардський університет включив фільм «Тіні забутих предків» до списку обов’язкових для перегляду студентам, які претендують на вищий ступінь у кінознавстві.
Демонстрація фільму розпочнеться о 15:00 годині, квитки можна придбати в касі музею.
Вартість квитка для дітей – 10, 00 грн., для дорослих – 20, 00 грн.
Контактні дані: 067-150-78-85; 098-80-70-434.