В Україні запрацювали електронні лікарняні

В Україні запрацювали електронні лікарняні

Міністерство охорони здоров’я презентувало електронні лікарняні.
Як зазначили у відомстві, щороку 5,5 млн українців отримують листки непрацездатності, які обходяться державі у понад 18 мільярдів гривень. А частина з них видавалася людям, які були насправді здоровими. Цифровізація лікарняних, впевнені в МОЗ, збереже Україні мільярди гривень. Завдяки електронним лікарняним вдасться знищити корупційні зловживання в цій сфері. А також заощадити папір, час і кошти українців.
Аби отримати лікарняний онлайн пацієнт приходить до лікаря на огляд, той створює електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність у Реєстрі та завіряє його. Потім пацієнт отримає повідомлення від E-health. Звідти за кілька секунд лікарняний потрапляє до Реєстру Пенсійного фонду. Там формується електронний листок непрацездатності — це саме той документ, за яким нараховують виплати. Про це також надійде повідомлення на телефон, вже від ПФУ.
До кінця літа в Україні медичні заклади поступово переходитимуть на формування електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність. А з 1 вересня цього ж року всі медзаклади мають формувати їх в електронному вигляді