Мешканці Дніпропетровщини налагодили нелегальний трафік медикаментів до «ДНР»

Мешканці Дніпропетровщини налагодили нелегальний трафік медикаментів до «ДНР»

СБУ викрила і блокувала схему із постачання лікарських засобів терористам «ДНР». Зловмисники використовували механізм «перерваного транзиту», – коли вантаж ніби призначено для Грузії, а насправді постачається на тимчасово окуповані території.
Про це повідомили в Службі безпеки України в Дніпропетровській області.
У межах кримінального провадження співробітники СБУ провели низку обшуків за місцями діяльності зловмисників. На території Дніпропетровської та Харківської областей вилучено:
• 1 тонну лікарських засобів загальною вартістю 1,9 млн грн,
• 18 тонн косметичних виробів вартістю 800 тис. грн,
• товарно-супровідні документи щодо зовнішньо-економічної діяльності.
За офіційними товаро-супровідними документами, які подавались організаторами схеми до митних органів, лікарські засоби мали прямувати на адресу фіктивних компаній, зареєстрованих у Республіці Грузія, які нібито виступали покупцями-одержувачами.
Оперативники встановили, що організували вказану оборудку мешканці Дніпропетровської області. Зловмисники вивозили медикаменти через митні пости на Східній Україні.
Наразі учасникам схеми готується повідомлення про підозру за ч. 1 ст. 258-3 (сприяння терористичній організації). Проводяться слідчо-оперативні заходи для визначення всіх учасників протиправного механізму.