Платити по 20 тисяч гривень лікарям пообіцяв президент України

Платити по 20 тисяч гривень лікарям пообіцяв президент України

Вже за рік платити заробітну платню під 20 тисяч гривень на місяць передбачає указ, який вчора, 18 червня, підписав президент України Володимир Зеленський.

Автор: Валентин Фіголь.

Заробітки та захист

Указ президента «Про заходи щодо підвищення конкурентоспроможності закладів охорони здоров’я та забезпечення додаткових гарантій для медичних працівників» опубліковано на його офіційному сайті.

Президент доручає Кабміну під час розрахунків бюджету України на 2022 рік врахувати підвищення заробітних плат у сфері охорони здоров’я для лікарів до розміру не менше ніж 20 тисяч гривень на місяць, для середнього медичного персоналу – не менше ніж 13 500 гривень на місяць.

Ці заробітки мають бути враховані під час розрахунку базових напрямків державного фінансування охорони здоров’я. А саме:

  • тарифів за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення на 2022 рік,
  • договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій,
  • колективних договорів та угод у сфері охорони здоров’я,
  • фінансування утримання закладів охорони здоров’я.

Також в бюджеті мають бути враховані гроші на розвиток опорних медичних закладів та госпітальних округів.

Указ передбачає, до того ж:

– розробити механізми ефективного державно-приватного партнерства у сфері охорони здоров’я;

– розробити та затвердити у тримісячний строк концепцію розвитку медичного самоврядування для захисту прав та інтересів медичних працівників.

Ще в указі написано, що уряд має придумати, як вдосконалити систему оплати праці медичних працівників, зокрема щодо справедливого співвідношення між заробітними платами медичного персоналу та керівного складу закладів охорони здоров’я.

Обіцяти не вперше

Обіцяти бюджетникам високі заробітки – традиція в українських політиків. Нагадаємо принагідно: 14 березня 2018 року в черговому випуску блогу Володимира Зеленського його експерти з освіти підрахували, що українським вчителям можна підняти зарплатню до 4 тисяч доларів. Потім інші експерти з КМУ казали, що експерти майбутнього президента фатально помилились, підраховуючи потребу в фінансуванні таких зарплат…

А днями В. Зеленський публічно висловив бажання, щоб для найкращих викладачів Президентського університету майбутнього зарплата була від 4 тисяч “або доларів або євро”. Про це розповів міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет.