Абітурієнтам Кам’янського: як проходитиме вступна кампанія 2021 року

Абітурієнтам Кам’янського: як проходитиме вступна кампанія 2021 року

За кілька днів почнеться кампанія по вступу до вищих навчальних закладів. Що треба знати абітурієнту про особливості цієї процедури в 2021 році.

Автор: Валентин Фіголь.

Умови вступу до вищих навчальних закладах вказані у відповідному наказі МОН України. Вже з 1 липня абітурієнти зможуть створити свої особисті електронні кабінети вступника в електронній системі. Для цього в абітурієнта має бути електронний підпис вступника. Отримати його можна через сервіси АЦСК МВС.

Важливо: розрахувати свій середній бал можна самостійно за 12-бальною шкалою за допомогою калькулятора середнього балу, який є на сайтах університетів.

Абітурієнтам-пільговикам необхідно звернутися до державного учбового закладу з проханням внести їх до реєстру осіб зі спеціальними умовами вступу.

Нагадаємо, до пільгових категорій вступників належать діти-сироти або позбавлені батьківського піклування, учасники бойових дій на Донбасі… Повний перелік пільгових категорій – в наказі Міністерства освіти та науки.

Вступники з окупованих територій подаватимуть документи через освітні центри “Донбас-Україна” або “Крим-Україна”, сформовані при університетах. Потім на базі освітнього центру треба скласти два іспити державної підсумкової атестації (українська мова та історія України). А також скласти один профільний іспит.

Старт подачі заяв до вишів відбудеться 14 липня у всіх закладах освіти, крім вищих військових навчальних закладів.

Абітурієнти можуть подати до 5 заяв на бюджетну форму навчання та до 30 заяв – на контракт. У кожній заяві на бюджет слід встановити її пріоритетність. Після подання першої заяви змінити пріоритетність буде неможливо. Рекомендація про зарахування абітурієнта на навчання буде надаватися за найвищим пріоритетом. Всі інші заяви абітурієнта з меншим пріоритетом анулюють.

Абітурієнтам-2021 не потрібна меддовідка.

Співбесіди, вступні іспити та творчі конкурси цьогоріч проводитимуть до початку подання заяв. Для абітурієнтів-бюджетників вступні іспити та творчі конкурси проводять з 1 по 13 липня включно. Співбесіди проходитимуть з 17 по 19 липня.

Термін прийому заяв на участь у вступних іспитах та творчому конкурсі на бюджетні місця визначає приймальна комісія університету.

Шанси абітурієнта на вступ до закладу залежатимуть від набраного ним конкурсного балу. Конкурсний бал рахують, склавши результати вступних іспитів, ЗНО, середнього балу атестата та інших показників, визначених правилами вступу конкретного вишу.

Додаткові бали можна отримати, якщо вступник брав участь у міжнародних олімпіадах а/або Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх.

Мінімальний прохідний бал кожен вищий навчальний заклад може самостійно встановлювати на ту чи іншу конкурсну пропозицію. Але для абітурієнтів, що йдуть на бакалавра чи магістра, встановлено не менше 125 балів для допуску до конкурсу на бюджетні місця.

Також встановлено мінімальні прохідні бали для окремих спеціальностей.

Вступник може отримати лише одну рекомендацію на бюджет. Якщо він відмовиться від бюджетного місця, то цьогоріч зможе вступити лише на контракт.

Зараховувати на бюджетні місця будуть абітурієнтів, які потрапляють на держзамовлення до будь-кого університету за будь-якою спеціальністю.

Вступники, які отримають бюджетні місця за результатами конкурсу, але захочуть, щоб інші їхні заяви брали участь у конкурсі на контракт, мають обов’язково повідомити про це приймальну комісію під час подання оригіналів документів.

Зарахування вступників на навчання на бюджетні місця буде не пізніше 9 серпня. Зарахування вступників на навчання за контрактом – не пізніше ніж 30 вересня. Переведення з контракту на вакантні бюджетні відбудеться не пізніше ніж 19 серпня.

Реєстрація та робота електронних кабінетів вступників закінчується 30 вересня 2021 року.