Ветерани Кам’янського відвідали виставку, присвячену війні

Ветерани Кам’янського відвідали виставку, присвячену війні

22 червня 1941-го року почалася війна Німеччини і Радянського Союзу.  Вона тривала  кілька довгих років, одних із самих довгих років в житті тих, кому вдалося пережити весь цей жах на нашій землі.

За доброю традицією, 22 червня ветерани Кам’янського приходять в архівне управління міста, де зберігається памя’ть про ті страшні часи: про роки окупації, про замордованих та розстріляних, про вивезених до Німеччини, про партизанський рух і його героїв.

Цей рік не став виключенням. Після покладення квітів до могил полеглих у роки війни, ветерани прийшли до архівного управління, відвідати  виставку «Подвиг, що залишиться в віках», присвяченої рокам окупації міста Дніпродзержинська у 1941-1943 роках.  На ній представлені фотографії тих років, у тому числі зроблені німецькими солдатами, документи, газети, нагороди, навіть окупаційні гроші.

Виставку підготували і провели Галина Кулініч, Вікторія Лавриєнко, Аліна Бондарева і Ірина Бубненкова. Присутні почули дуже багато цікавого про те, як жило місто напередодні вступу німців, як металургійний комбінат встиг виконати план і випускав зовсім не військову продукцію. Працювала 1-ша лікарня, у якій відкрили пологове відділення, лікували людей.  Як у місті зароджувався підпільний і партизанський рух. Ведучі розповіли про плани німців переселити здорових жителів міста у Німеччину, показали списки розстріляних німцями громадян міста – 964 чоловіка, виселених до Німеччини – 1128 чоловік, списки громадян, які померли від вогнестрільних поранень у 1941-1943 роках – 339 чоловік.

По словам Галини Кулініч, за кожним прізвищем – ціла історія міста. Організатори виставки відповіли на численні запитання присутніх

До відома:

На кінець війни Німеччини і Радянського Союзу українці складали 20% загальної чисельності радянських Збройних Сил. За героїчні подвиги звання Героя Радянського Союзу удостоєні понад 11600 чоловік, з яких кожний п’ятий – наш співвітчизник.

Серед 115 двічі Героїв – імена 32 синів України. Один з трьох тричі Героїв – Іван Микитович Кожедуб – народився на українській землі. Її представникам вручені кожний третій орден і медаль із 7 мільйонів нагород, якими було відзначено за роки війни радянських солдатів та офіцерів. У тилу фашистських окупантів на Україні вели активну боротьбу 500 тис. партизанів і понад 100 тис. підпільників. Мільйони трудівників України кували зброю перемоги в радянському тилу.

Великою була ціна перемоги. Кожний 7-й із тих майже 60 млн., які загинули у другій світовій війні, – наш співвітчизник.

Ветерани Кам'янського відвідали виставку, присвячену війні - ФОТО