Заняття з цигун почались в центральному парку Кам’янського

Заняття з цигун почались в центральному парку Кам’янського

Перше відкрите заняття з гімнастики цигун відбулось в центральному парку Кам’янського 27 червня. Дебют просвітницького проекту «Цигун для всіх» зібрав групу активних мешканців, зацікавлених оздоровленням та саморозвитком.

Автор: Валентин Фіголь.

«Є задум – популяризувати гімнастику цигун, щоб люди могли використовувати її для самовдосконалення», – розповів автор проекту Андрій Шамардін, тренер з бойового мистецтва Він Чунь.

Гімнастика цигун – китайська назва, перекладається приблизно як «робота з енергією». Це гімнастична система, яку азіатські майстри єдиноборств практикували для оздоровлення та покращення своїх фізичних та духовних кондицій. Фахівці минулого називали цигун «мистецтвом вдихів та видихів», тому що велике значення під час виконання вправ приділяється вільному та глибокому диханню.

Головне в гімнастиці цигун, пояснив А. Шамардін – осмисленість рухів, контроль за своїм внутрішнім станом при виконанні вправ. Тому більшість рухів в цигун – неквапні, ніби людина рухається у воді, переборюючи її опір.

Заняття з цигун почались в центральному парку Кам’янського - ФОТО

Повільні рухи дозволяють слідкувати за своїми відчуттями. А в цигун-гімнастиці головне – щоб тіло й розум прокинулись і запрацювали разом.

Одна з проблем сучасної людини – постійний поспіх та метушня. Ми звикаємо весь час кудись квапитись, шкодуємо часу для себе, своїх відчутів. Тому гімнастика цигун, на переконання майстра Шамардіна – підходящий інструмент повернення до самого себе, пошуку власного життєвого ритму.

Не кваплячись, ми краще розуміємо себе, контролюємо процеси в тілі та свідомості. В повільному русі, наголосив пан Шамардін, людина може уважно слідкувати, як працює організм. «Цигун – практика самопізнання та саморозвитку», – акцентував тренер.

Повільні рухи в цигун – підняття рук за 4-6 секунд і опускання в такому ж темпі, дозволяють за кілька хвилин розігріти буквально всі суглоби та м’язи. При виконанні вправ увага приділяється фізіологічній поставі: голова весь час ніби підвішена за маківку до неба, спина вільна, плечі не задираються догори… Правильна постава дозволяє дихати й рухатись вільно, розігріваючи внутрішні органи.

На дебютне відкрите тренування зібрались люди різні за віком та спортивними кондиціями. Були тут як бійці різних видів єдиноборств, так і люди без відповідної фізичної підготовки. Але вправи старанно виконували всі. Хоч і було видно: декому незвично рухатись так повільно, зі швидкістю вдихів-видихів.

«Цигун – це добре, я в молодості займалась цим, а потім чогось покинула і шкодую про це», – зізналась жінка, яка вперше за багато років виконувала якісь гімнастичні вправи.

Охочих займатись цигун-гімнастикою тренер А. Шамардін запросив приєднуватись до відкритих вправ щонеділі з 7 до 8 години ранку. «Втім, я тут щодня в такий час тренуюсь – приєднуйтесь на здоров’я».

Заняття з цигун почались в центральному парку Кам’янського - ФОТО