Хто з 1 липня може купувати землю в Кам’янському районі

Хто з 1 липня може купувати землю в Кам’янському районі

Закон, який дозволяє купувати сільськогосподарські землі, набирає чинності в Україні 1 липня 2021 року. Кому і скільки можуть продати ріллі в Кам’янському районі?

Автор: Валентин Фіголь.

Відсьогодні входить в силу закон, який має на меті запустити обіг землі сільськогосподарського призначення в Україні. У Мін’юсті пояснили, хто зможе придбати ділянку.

Поки що купувати ділянки землі сільськогосподарського призначення зможуть лише українці як фізичні особи, і лише до 100 гектарів.

Переважне право викупу надаватиметься орендарям землі з 2010 року. Ціна  земельної ділянки до 2030 року не може бути нижчою нормативної грошової оцінки. У Дніпропетровській області 1 га землі коштуватиме не нижче 30 000 гривень.

З січня 2024 року купувати землю зможуть і компанії, але не більше ніж 10 тисяч гектарів в одні руки.

Банк може отримати землю у власність лише як заставне майно і повинен продати за 2 роки.

Придбання земель матиме певні особливості. Покупця перевірятимуть: чи може він придбати землю в такій кількості, чи не належить він до осіб, яким за будь-яких умов забороняється набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Якщо за результатами перевірки буде виявлено невідповідність – нотаріус відмовлятиме у посвідченні угоди.

Платити за ділянку покупець може лише безготівковим способом, відкривши для цього рахунок у банку. Джерела походження коштів мають бути документально підтверджені.

При відкритті ринку землі буде заборонено:

  • продаж землі іноземцям до рішення референдуму;
  • продавати державні та комунальні землі;
  • продавати землю, що розташована ближче ніж 50 км до держкордону;
  • продавати землю росіянам та представникам терористів;
  • продавати землю компаніям-офшорам.

Читайте також:

Чорноземи Дніпропетровщини – одні з найдорожчих в Україні: скільки в регіоні коштує гектар землі