Розваги мешканців Кам’янського на карантині: бюджет участі онлайн та фотозвіти прогулянок містом

Як агітувати під час карантину за проекти «бюджету участі», шукають організатори конкурсу громадських проектів.

Тимчасом один з потенційних проектів «бюджету участі» — екскурсії Кам’янським та його околицями, сам собою розвивається онлайн: учасники викладають в фб-групі «Екскурсії: Кам’янське-Дніпродзержинськ» фотозвіти своїх прогулянок.

Автор: Валентин Фіголь.

 Карантин призупинив річний процес громадського бюджетування, але не спинив його, розповіла Людмила Гончаренко, куратор «бюджету участі» від департаменту економічного розвитку міста.

Днями Координаційна рада з питань громадського бюджетування затвердить перелік проєктів, які допущені до Конкурсу 2020 року. Результати будуть оприлюднені у друкованих та електронних ЗМІ, у соціальній мережі Facebook, а також на офіційному сайті міської ради.

«У процесі бюджету участі залучено дуже багато людей  — близько 22 тисяч осіб, -.розповіла Л. Гончаренко. — Це як автори і їх групи підтримки, так і голосуючі. Ми шукаємо можливості проведення етапу агітації авторів за свої проєкти в режимі он-лайн».

До розроблення моделей дистанційної роботи долучились експерти від Конгресу Ради Європи, які співпрацюють з Кам`янським в межах проєкту «Молодь Кам`янського в бюджеті участі: від активності до партнерства».

Організатори конкурсу висловлюють сподівання, що до процесу долучаться фахівці, які зможуть надати знання кам`янчанам по підготовці власних он-лайн презентацій. Адже в нашому місті громадський радник Дмитро Калінін вже проводив майстер-класи з підготовки презентацій…

Тимчасом, поки координатори готуються до онлайн-агітації за проекти «бюджету участі», дехто з учасників процесу вже фактично агітує за свої ідеї.

Наприклад, на конкурс було подано проект організації безкоштовних екскурсій Кам’янським та його околицями. Автор проекту – екскурсовод та краєзнавиця Любов Алексеєвська, вже не перший рік влаштовує такі екскурсії і має коло більш-менш постійних відвідувачів. Вони сьогодні й стали своєрідними «рекламними агентами на громадських засадах»  екскурсійного проекту.

Екскурсії через карантин наразі теж припинені. Учасники самі по собі гуляють містом, але тепер роблять фотозвіти своїх прогулянок і викладають їх в фб-групі «Екскурсії: Кам’янське-Дніпродзержинськ». Таким чином, люди показують красу та своєрідність рідного міста.

«Люди самі вирішують: жити серед краси чи серед смітників», — коментує екскурсовод.