Коронавірус наступає, новий спалах в Україні очікується за 2 тижні

Коронавірус наступає, новий спалах в Україні очікується за 2 тижні

Коронавірус в Україні знову наступає. Росте кількість хворих та госпіталізованих, фахівці попереджають про небезпеку підступного дельта-мутанта і прогнозують спалах захворювань ще до кінця літа.

Автор: Валентин Фіголь.

За минулу добу в Україні виявили 1052 хворих коронавірусів (днем раніше – 984), передає прес-служба Міністерства охорони здоров’я. Вперше за літо виявлено понад тисячу випадків COVID-19 за добу, говориться в системі моніторингу епідемії РНБО.

Найбільше нових хворих коронавірусів – в Києві (187 випадків за добу), Одеській (75), Запорізькій (62), Харківській (59) та Вінницькій (57) областях.

За добу в Україні померли 25 хворих COVID-19 (днем раніше – 43), одужали 542 тих, що заразилися (570), госпіталізовано – 532 (572).

Черговий спалах епідемії коронавирусной хвороби очікується в Україні протягом найближчих двох тижнів. Про це йдеться в аналізі, складеному експертами Київської школи економіки. У КШЕ констатують: в більшій частині областей зростає рівень госпіталізацій, що свідчить про можливий спалах вже протягом наступних двох тижнів.

Цього разу ситуацію погіршує наступ нової мутації коронавірусу – дельта-штамму.

Симптоми при зараженні дельта-варіантом коронавируса відрізняються від тих, які є при зараженні іншими варіантами коронавируса. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

У людини, який захворів дельта-варіантом COVID-19, частіше спостерігаються лихоманка, головний біль, біль в горлі і нежить. Менш поширені кашель і втрата нюху або смаку.

За інформацією МОЗ, у тих, що заразилися дельта-варіантом можуть бути і більш серйозні симптоми – порушення слуху, шлунково-кишкові проблеми і утворення згустків крові, що призводить до загибелі тканин і гангрени.

У МОЗ попереджають, що ймовірність розвитку важкого перебігу хвороби при зараженні дельта-варіантом набагато вище, якщо людина не вакцинована.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко попередив, що штам коронавируса дельта скоро витіснить інші. МОЗ закликає українців робити щеплення від COVID-19, з 21 липня вакцинація доступна всім бажаючим дорослим.

28 липня Кабмін посилив правила в’їзду в Україну з-за поширення штаму дельта. У вакцинованих українців і іноземців будуть переваги.

На тлі зростання смертності в інших країнах Європи, смертність в Україні перемістилася на сьому позицію з п’ятої і зараз знаходиться на рівні плато.

За рівнем захворюваності серед великих європейських країн Україна продовжує перебувати на 13-й позначці. Середній рівень захворюваності протягом останніх двох тижнів становить 20 осіб на 100 тисяч населення.

Однак уже зараз госпіталізації в тиждень виросли на 17% (раніше тижневе зростання фіксувалося на рівні 3-5%), що свідчить про тренд збільшення навантаження на систему охорони здоров’я.

У 20-ти з 25-ти областей ситуація погіршується – відбувається зростання кількості госпіталізацій. У зоні ризику – Дніпропетровська, Одеська, Донецька, Житомирська, Закарпатська та Хмельницька області, на які припадає половина всього зростання госпіталізацій в країні.

Ситуація в Європі стабілізується, але в світі продовжують зростати нові епіцентри захворюваності COVID-19. Драйвери зростання в світі – Північна Америка та Азія.

Епідемія коронавируса активно розвивається в Ірані, Туреччині і Таїланді. Захворюваність в США продовжує зростати більш ніж на 50% за тиждень.

У Європі захворюваність в ряді країн продовжує зростати більш повільними темпами в межах до 30% за тиждень. У 9 з 15 великих країн Європи триває спалах.