Дитячий письменник з Кам’янського номінований на міжнародну премію

Дитячий письменник з Кам’янського номінований на міжнародну премію

Відомий дитячий письменник з Кам’янського Олег Майборода номінований на міжнародну премію «Орден усмішки». Клопотання про це подали читачі.

Автор: Валентин Фіголь.

Клопотання до організаційного комітету унікального міжнародного «Ордену усмішки» про нагородження цим орденом автора понад 80 книжок для дітей, відомого фахівця з дитячого оздоровлення Олега Майбороди подане 1 жовтня. Про це розповіла Тетяна Герасюта, заступник директора централізованої бібліотечної системи Кам’янського.

«Наші діти і читачі з бібліотеки на Шевченка подали клопотання, хочемо підтримати нашого поета», – наголосила вона. Адже Орден Усмішки – єдина міжнародна нагорода, яку присуджують діти дорослим.

Історія цієї незвичайної нагороди почалася в 1968 році, коли польський журнал «Kurier Polski» з ініціативи дитячої письменниці Ванди Хотомскої (Wanda Chotomska) заснував нагороду, якої діти повинні були нагороджувати дорослих. Орденом Усмішки повинні були нагороджуватися дорослі, які приносять дітям радість – письменники і поети, артисти і режисери, лікарі та педагоги, і просто звичайні люди, які робили життя дітей хоч трохи щасливішими.

Дитячий письменник з Кам’янського номінований на міжнародну премію - ФОТО
Орден Усмішки

У 1979 році, в рік дитини, Генеральний секретар ООН Курт Вальдхайм надав Ордену Усмішки міжнародний статус. За ці роки його кавалерами стали понад 1 000 осіб з 50 країн світу.

Олег Вікторович Майборода народився 2 червня 1971 року у Дніпродзержинську. Закінчив Дніпродзержинське медичне училище за фахом «Сестринська справа». З 1992 року працює масажистом у лівобережній  поліклініці.

З початку століття письменник О. Майборода став автором понад 80 книжок для дітей. Це поетичні та прозові казки, загадки тощо. В творах літератора поєднується розвага та наука: тут є емоції та корисна інформація для маленьких читачів.

Років з 5 тому він почав самостійно вчитись грі на саксофоні, публічно виконував музичні твори на ньому і казав, що музика – «пречудовий відпочинок для мозку». Зараз вчиться грати ще й на блок-флейті…

«Якщо дитина бачить, що його батьки розвиваються – вона буде їх поважати, – завжди наголошував пан Олег на необхідності самовдосконалення. – Діти вчаться жити, наслідуючи приклад дорослих – батьків, перш за все. Якщо ти брешеш, то і дитина буде брехати…»

Досвідчений фахівець з дитячого здоров’я, О. Майборода акцентує на важливості особистого прикладу: «Хочете, щоб дитина була здорова? Займайтеся своїм здоров’ям, будьте йому прикладом, залучайте до фізичної культури за принципом «роби, як я»».