Опалення в Кам’янському може подорожчати

Опалення в Кам’янському може подорожчати

Опалення в Кам’янському може подорожчати, якщо міськвиконком наприкінці жовтня затвердить нові тарифи на цю послугу.

Автор: Валентин Фіголь.

Затвердження тарифів на новий опалювальний сезон 2021-22 років готується на засідання виконавчого комітету міської ради Кам’янського. Воно заплановане на кінець жовтня.

Проекти рішень міськвиконкому про нові тарифи опубліковані на офіційному сайті міської ради. Зокрема, встановлюються нові тарифи на теплову енергію та послуги з постачання теплової енергії (з ПДВ) для АТ «ДНІПРОВСЬКА ТЕЦ». ТЕЦ надає послугу опалення споживачам в правобережній частині Кам’янського – в центрі, на Дніпробуді та Черемушках.

Вартість послуги опалення треба переглядати, бо збільшилась її собівартість – так сказано в поданні АТ ДТЕЦ до міськвиконкому. Насамперед – подорожчанням газу від АТ НАК «Нафтогаз Трейдінг». Оскільки ціна газу складає 78% собівартості тепла – постачальник опалення просить міськвиконком переглянути діючі тарифи на опалення. До того ж, зросла оплата праці персоналу, задіяного в наданні послуг.

В цьому опалювальному сезоні ДТЕЦ обслуговує тепломережі правобережжя, тому за транспортування тепла споживачі платитимуть підприємству.

Отже ДТЕЦ пропонує міськвиконкому встановити тарифи на послуги опалення:

  • Для населення 2225,64 гривні за гігакалорію,
  • Для релігійних організацій – 3394,22 гривні,
  • Для бюджетних установ – 3391,21 гривні.

Одночасно на розгляд міськвиконкому планується винести нові тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання від КП Кам’янської міської ради «КАМ’ЯНСЬКА ТЕПЛОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ». Це підприємство надає послугу централізованого опалення споживачам лівобережного житлового району Кам’янського.

Логіка у комунальників та сама, що й у державної теплоелектроцентралі: подорожчали складові торішнього тарифу – значить, треба його переглядати.

Новий тариф на теплову енергію та послуги з постачання теплової енергії (з ПДВ)від комунальної «теплогенеруючої компанії» пропонується такий:

– для населення – 2223,56 гривні за гігакалорію,

– для бюджетних будівель – 3888,72 гривень,

– для релігійних громад – 3883,57 гривень за гігакалорію.

Нові тарифи діятимуть протягом опалювального сезону 2021-22 років, якщо їх затвердить міськвиконком.