Як діти Кам’янського вивчають свої права та межі самооборони

Як діти Кам’янського вивчають свої права та межі самооборони

Права людини та їх практичний аспект – самооборону, вивчають діти Кам’янського за допомогою професійних правників з центру БПД.

Автор: Валентин Фіголь.

Правам людини, їх захисту була присвячена зустріч п’ятикласників гімназії №12 з представниками Кам’янського міського центру з надання безплатної правової допомоги.

Зустріч відбувалася в рамках проекту “Симуляційні ігри для вивчення прав людини” , який реалізується за підтримки CRISP – Conflict Simulation EdCamp Ukraine та European Union in Ukraine

Директор Центру Андрій Дишлюк та правник Оксана Волох гралися з дітьми в специфічні ігри. В ігровій та змагальній формі діти дізналися про основні права людини, подивилися мультфільм про захист прав в суді.

Одним з важливих моментів було розглянуто право людини на самооборону. Після короткого інформування про межі самооборони школярам було запропоновано завдання: розглянули життєву ситуацію.

Пізно ввечері до підлітка на вулиці підійшли двоє нападників його віку. Вони почали штовхати його та принижувати, забрали мобільний телефон, погрожували. Після того, як один із силою штовхнув учня так, що той впав, і сказав: «Допоки живи, завтра з тобою розберемося», учень витягнув сувенірний ніж та штрикнув ним нападника. За годину нападник помер у реанімації.

Питання: Які права учня були порушені? Чи перевищив учень межі необхідної самооборони? Чи порушив учень право нападника на життя? Чи виважена модель його поведінки?

Після обговорення школярі визначили, що нападники порушили права підлітка на життя та власність, а він порушив межі самозахисту та право нападника на життя, а поведінку його можна вважати невиваженою.

Також школярі намалювали свої враження про зустріч. Ці малюнки потраплять на конкурс, і правники обіцяли нагородити переможців.