В Україні пенсіонерів стало на мільйон менше

В Україні пенсіонерів стало на мільйон менше

За останні 5 років кількість пенсіонерів в Україні зменшилася більш ніж на мільйон. Активне скорочення почалося ще до початку пандемії коронавірусу.

При цьому не відбулося підвищення рівня життя інших пенсіонерів. Про це повідомляє Опендатабот, посилаючись на дані Пенсійного фонду України.

Хоча пенсія за останні 5 років збільшилася удвічі, вона все ще складає менше 150 доларів. Але варто розуміти, що середня наведена цифра не дуже об’єктивно відображає реальність. Насправді, половина пенсіонерів отримують менше 3 тисяч гривень. А пенсію вищу за 10 тисяч – всього 4 % українців.

Починаючи з 2018 року в Україні діє закон «Про пенсійне страхування», який щорічно підвищує планку страхового стражу, необхідного для виходу на пенсію. В результаті цього з 2028 року для виходу на пенсію у 60 років громадянину буде необхідно мати 35 років стажу. Тим, у кого не вистачає стажу, доведеться працювати ще декілька років. Якщо ж до 65 років не набереться навіть 25 років стажу, то пенсії не буде взагалі. Замість неї буде виплачуватися соціальна допомога, яка має, зазвичай, невеликий розмір.

На початок поточного року загальна кількість пенсіонерів в Україні складає 10,841 мільйони громадян.