Школярі з Кам’янського вивчали права людини, «щоб бути вільними»

Школярі з Кам’янського вивчали права людини, «щоб бути вільними»

Школярі з Кам’янського у вересні-жовтні взяли участь в освітньому проекті, де вивчали права людини. «Знати свої права – це наша сила, щоб бути вільними!» – резюмують юні учасники проекту.

Автор: Валентин Фіголь.

Учні та педагоги гімназії №12 на початку осені долучилися до Міжнародної «Ініціативи для підвищення уваги до прав людини» в рамках українсько-німецького проекту «SIMSCHOOL- симуляційні ігри для вивчення прав людини», який підтримує ГО «CRISP»(Німеччина), ГО «EdCamp Україна» та Представництво ЄС в Україні. Про перебіг проекту розповіла його координатор в Кам’янському Валентина Чирва, вчитель гімназії.

В рамках проекту учні 5-9 класів взяли участь в різноманітних заходах, під час яких в розважальній формі розглядали такі серйозні дорослі теми, як права людини та їх захист. «Права людини треба знати, щоб мати рівні можливості з іншими людьми», – зазначали юні учасники проекту в своїх відгуках.

Участь в проекті передбачала різні заходи: наприклад, ворк-шоп «Мої права – моя сила» для учнів 9 класу, інтерактивна освітня виставка-гра з протидії торгівлі людьми для 8-класників, ігрова програма «Знай свої права, дитино», орієнтована на учнів 8 класу. До проекту були залучені й батьки школярів – для них було проведено захід «Батьківські збори. Правила школи».

В ході проекту школярі аналізували конкретні життєві ситуації, в яких порушувалися права людини. Розбираючись в конфліктах, діти дізнавалися про механізми захисту їх прав, вчилися шукати та обробляти потрібну для цього інформацію, працювати в команді.

Завершили проект зустріч 5-класників з працівниками Центру безкоштовної правової допомоги та конкурс малюнку для учнів 5-6 класів.

Участь в проекті, на думку В. Чирви, допомогла підвищити увагу дітей та батьків до значущості прав людини, сприяли розвитку правової грамотності, підвищили згуртованість учнівства та вміння співпрацювати.

«Знати права людини необхідно, щоб відстоювати свою думку!» – пишуть юні здобувачі освіти у відгуках до проекту.

Учасники проекту висловили вдячність партнерам – міській бібліотеці ім.Т.Г.Шевченка, БФ «Карітас» та Центру БПД.