На Дніпропетровщині створені всі умови для порятунку хворих з ускладненнями від COVID-19

На Дніпропетровщині створені всі умови для порятунку хворих з ускладненнями від COVID-19

Про умови в Обласній клінічній лікарні для порятунку хворих з ускладненнями від коронавірусу розповів генеральний директор ОКЛ ім. Мечникова Сергій Риженко.

За його словами, нещодавно на бюджетній комісії депутати обласної ради виділили 1 мільйон гривень для ОКЛ ім. Мечникова на придбання медикаментів для хворих на COVID-19 та 6,5 мільйонів було виділено на облаштування сучасної стаціонарної системи медичного киснепостачання. Ця система зможе забезпечити сотню ліжок у ковідному відділенні у 8 разів ефективніше.

 «Наразі в обласній лікарні — 230 ковідних пацієнтів, з них 32 — у реанімації. 95% наших пацієнтів із ковідом має штам «Дельта». Він вкрай заразний і агресивний — за 2-3 дні на дослідженнях бачимо у хворого пневмонію із 100% ураженням легень. Звісно, в нас є протоколи лікування, але при таких агресивних штамах вони майже безсилі. До того ж, 92% пацієнтів Мечникова не мають жодної дози щеплення, а 8% зізнаються, що вакцинавані умовно», — зазначив Сергій Риженко.

Голова постійної комісії ДОР з питань охорони здоров’я, дитинства та материнства Аріна Пустова зазначила, що при вчасному виявленні та правильному лікуванні щеплений хворий досить легко долає коронавірус. А у невакцинованих шанс на летальний перебіг в 11 разів вищий.

«Вірте в доказову медицину, щеплюйтесь та не наражайте себе на небезпеку», – акцентувала Аріна Пустова.

Також вона додала, що в регіоні відкрито 30 центрів вакцинації населення та працюють 217 амбулаторних пунктів щеплення. Всі вакцини від коронавірусу – КОРОНАВАК, КОМІРНАТІ, АСТРАЗЕНЕКА – є в наявності в достатній кількості.