У Кам’янському запровадять проєкт раннього втручання

У Кам’янському запровадять проєкт раннього втручання

Дніпропетровщина – один із 10-ти пілотних регіонів, де реалізується проєкт раннього втручання. До ініціативи вже долучилися 18 тисяч українських родин.

Послуга раннього втручання дозволяє виявити проблеми зі здоров’ям та розвитком дитини та вчасно надати допомогу.

«Раннє втручання – це сімейноцентрована система допомоги дітям (від народження до 3-х років), які мають порушення розвитку. Лікування бажано починати якомога швидше, коли розвиток малечі особливо піддається впливу і є можливість запобігти появі обмежень, як у фізичному, так і психосоціальному її розвитку. Послуга поєднує медичну, психологічну, соціальну та освітню допомогу», – зазначив гендиректор Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Мінсоцполітики України Руслан Колбаса.

У 2020 році в пілотних областях послугу раннього втручання отримувало майже 2 тисячі сімей з дітьми, а надавало послуги 43 заклади різного відомчого підпорядкування та недержавні організації.

На Дніпропетровщині таку послугу надають 5 установ: Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Довіра», Павлоградська міська лікарня № 1, Інклюзивно-ресурсний центр в м. Нікополь, Центр підтримки дітей та сімей «Добре вдома» та Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Мальва» ДОР.

«В цих закладах допомогу вже отримали 382 родини. До кінця року відділення раннього втручання будуть створені в Кривому Розі та Кам’янському. Впродовж квітня-червня цього року в області відбулось навчання в онлайн-школі з основ раннього втручання. В результаті підготовлено 60 фахівців, які будуть залучені в організації надання цієї послуги на Дніпропетровщині», – підкреслив голова обласної ради Микола Лукашук.

Крім Дніпропетровщини в пілотному проекті беруть участь також Вінницький, Донецький, Закарпатський, Запорізькій, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Одеській та Харківський регіони.