Про лікарську таємницю та права пацієнтів у Кам’янському

Про лікарську таємницю та права пацієнтів у Кам’янському

Все, що відбувається між лікарем та пацієнтом, становить лікарську таємницю для сторонніх. Це варто пам’ятати всім потенційним пацієнтам в Кам’янському, зважаючи на зростаючу кількість інфекційних захворювань. Проте, ця ж лікарська таємниця часом створює проблеми і для самих пацієнтів.

Автор: Валентин Фіголь.

Історія ця трапилась в інфекційному відділенні міської лікарні №7 Кам’янського ще до осіннього росту інфекційних захворювань. Лікарі, не спростовуючи самої історії, фактично відмовились її обговорювати з журналістом, пославшись на лікарську таємницю. Тому в публікації все викладено зі слів пацієнтки, її родичів та з наданих ними медичних документів. Відповідно, не буде названо персонажів – ні з тієї, ні з іншої сторони конфлікту.

А конфлікт виник через перебіг лікування 19-річної дівчини (назвем її Вікторією), яку нагально госпіталізували в інфекційне відділення з ознаками гострого отруєння, викликаного специфічною бактерією – ірсінією.

Перші дві доби стан хворої погіршувався. Вона скаржилась родичам по телефону, що їй зле, а лікар не підходить, і лікування майже ніякого не проводиться. Родичі задавали питання завідуючому відділенням – лікар їх заспокоювала. Звичайно ж, побачитись із пацієнткою родичі змоги не мали.

На третю добу дівчині стало зовсім погано. Десь опівдні вона ще намагалась розмовляти з родичами по телефону. «Вона розмовляла, наче засинаючи – мляво, нерозбірливо…» – згадують рідні, досі здригаючись від спогадів.

Після полудня третьої доби госпіталізації, Вікторію нагально перевели до реанімаційного відділення і почали «відкачувати». На реанімації вона провела приблизно два тижні. Тут її вперше відвідали родичі.

Дівчина каже, що практично не пам’ятає, як опинилась у реанімації, а також що з нею відбувалось перші кілька днів реанімації. За словами родичів, хвора виглядала вкрай виснаженою, ледве рухалась і розмовляла.

Схоже, що в перші дні реанімації у дівчини були якісь напади, і вона активно рухалась. На зап’ястках залишились сліди, як від фіксації кайданами.

Про лікарську таємницю та права пацієнтів в Кам’янському - ФОТО

Дівчину виписали з реанімації, за словами родичів, «як з хреста зняту». Зараз її здоров’я поліпшується, але спогади про хворобу лишились гнітючі.

«Вони нам нічого не сказали, окрім загальних фраз про те, що все робили, як належить», – резюмували родичі пацієнтки всі свої спроби дізнатись від лікарів, чому Вікторія так раптово опинилась в реанімаційному відділенні на третю добу лікування.

Не дізнавшись нічого від медичних працівників, люди звернулись до ЗМІ – щоб оприлюднити цю історію.

«Щоб люди знали: в лікарні з ними можуть зробити все, що завгодно – і ніхто ніколи не дізнається правди!» – так пояснили родичі дівчини своє звернення.

Журналісту лікарі запропонували написати їм запит. В запиті автор хотів дізнатись, чим викликане різке погіршення стану здоров’я Вікторії на початку час госпіталізації. А також, чи вважають лікарі, що лікували хвору як належить.

Лікарі відповіли, що все запитуване складає лікарську таємницю, а тому відповіді на задані питання не можуть бути надані.

Про лікарську таємницю та права пацієнтів в Кам’янському - ФОТО

Закон охороняє лікарську таємницю від сторонніх, але не від хворого та його близьких родичів, – нагадала правник Ксенія Волох, фахівець Кам’янського центру надання безплатної правової допомоги. Це родичі мають письмово звертатись до відповідних адміністративних органів, якщо незадоволені лікуванням або мають якісь питання до лікарів. Якщо громадяни звернуться, наприклад, до міського управління охорони здоров’я – їм будуть зобов’язані дати відповіді і надати документи щодо лікування.

Звичайно, всі необхідні документи будуть витребувані уповноваженими органами для перевірки, зауважила правник.

Громадянин також має право звернутись до суду, нагадала К. Волох, якщо вважає, що його права було порушено лікарями. Так само суд витребує всі необхідні пояснення та документи від сторін конфлікту, акцентувала вона.

Родичі пацієнтки на момент спілкування з журналістом ще не визначились, чи судитимуться з лікарями. Але казали, що хотіли б пошукати правди.