160 мешканців області пройшли спеціальне навчання з різних форм сімейного виховання

160 мешканців області пройшли спеціальне навчання з різних форм сімейного виховання

Щоб стати усиновлювачами, опікунами, приймальними батьками чи патронатними вихователями 160 мешканців Дніпропетровщини цьогоріч пройшли спеціальне навчання. Про це повідомили у Дніпропетровській ОВА.

«Бажаючих прихистити дитину вчать особливостей різних форм сімейного виховання. Встановлювати контакт з малечею, знаходити спільну мову. Додалися й заняття з безпеки й домедичної підготовки», – зазначила заступниця директора обласного центру соціальних служб Наталія Астахова.

Цьогоріч через тренерів та психологів центру пройшло вже 5 груп. А це – 160 потенційних усиновлювачів, прийомних батьків, опікунів та патронатних вихователів. Курс підготовки – це не тільки теорія, а й домашні завдання.

«Також тренери виїжджають у родини кандидатів. Навчають і готують до приймання сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, інших членів сім’ї, –пояснила Наталія Астахова. –  Пройшовши програму, всі отримують відповідні довідки та позитивні рекомендації. Такі усиновлювачі, опікуни, прийомні батьки та патронатні вихователі готові до приймання малечі».

Вже заплановано навчання ще двох груп. А от мешканці області, які бажають взяти дитину в родину, можуть звернутися до Служби у справах дітей за місцем проживання. Там проконсультують і дадуть направлення на підготовчі курси.