Робити по кілька щеплень за один раз дозволило українцям МОЗУ

Робити по кілька щеплень за один раз дозволило українцям МОЗУ

Постанову від 21 жовтня «Про посилення заходів профілактики вакцинокерованих інфекцій»  ухвалив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін. Її впровадження, переконані автори, допоможе знизити ризики захворюваності та смертності від різних інфекційних хвороб, які можна подолати вакцинацією.

Автор: Валентин Фіголь.

Завдяки підвищенню кількості вакцинованих, акцентує МОЗ, вдасться попередити спалахи небезпечних хвороб, а отже — запобігти додатковому навантаженню на систему охорони здоров’я та інфекційні лікарні.

В постанові наголошується:

Імунізація має й далі залишатися доступною.

Пацієнти не мають отримувати надлишкових рекомендацій щодо обстежень чи діагностики перед проведенням щеплень.

Можна й потрібно вводити кілька вакцин одночасно. Це дозволить зменшити кількість візитів до лікарні.

Щеплення мають бути організовані з неухильним дотриманням заходів інфекційного контролю. Ті, хто приходить у заклади охорони здоров’я, щоб отримати профілактичні щеплення, не мають сидіти в чергах із великим скупченням людей у кімнатах очікування.

Діти мають перебувати й зараховуватися до закладів освіти за наявності відомостей про завершений курс обов’язкових профілактичних щеплень відповідно до віку та Національного календаря профілактичних щеплень.

Батьки й законні представники дитини мають право бути поруч із нею під час проведення вакцинації в медпунктах закладів освіти для захисту прав дитини та надання дозволу на медичне втручання.

«Звіртеся з Національним календарем профілактичних щеплень та прослідкуйте, щоб ви та ваша дитина були провакциновані вчасно», – закликало МОЗ українських батьків.

До Національного календаря профілактичних щеплень внесені вакцини від 10 інфекційних захворювань. Держава забезпечує ці вакцини власним коштом, тобто громадяни отримують їх безоплатно.