Про можливості вертикального озеленення в Кам’янському – думка фахівця

Про можливості вертикального озеленення в Кам’янському – думка фахівця

Вертикальне озеленення – це можливість швидко отримати велику масу зелених насаджень і затінок в потрібному місці, нагадує арборист з Кам’янського Олександр Воронін. Адже дбати про озеленення наступного року можна вже з осені.

Автор: Валентин Фіголь.

Озеленення і догляд за зеленими насадженнями  – процес циклічний і безперервний протягом року. Це видно, принаймні, з тендерів на ці послуги, які регулярно проводить департамент екології Кам’янського.

В розпал осінніх робіт з зеленими насадженнями Олександр Воронін, власник садового центру «Дворик», поділився думками щодо озеленення громадських та приватних територій в нашому місті. «Дворик» – переможець недавнього тендеру на послуги з догляду за зеленими насадженнями в Кам’янському.

В Кам’янському з його задушливою спекою влітку та курявою в повітрі зелені насадження мають особливе значення. Це не тільки «зелені легені» міста, а й його охолоджуюча система, і захист від шквального вітру, який носить ту саму куряву. Тому цікавим рішенням для озеленення громадських просторів та житлової забудови можуть бути елементи вертикального озеленення.

Вертикальне озеленення – це, якщо просто, використання рослин, які чіпляються на все підряд і повзуть до сонця. Тим більше, що стихійно повзучі та виткі рослини і так широко застосовуються кам’янчанами для озеленення, та й самі ростуть нівроку, обплітаючи дерева, паркани та електроопори.

Про можливості вертикального озеленення в Кам’янському – думка фахівця - ФОТО

Вертикальне озеленення – це, наприклад, створення завіси з рослин на всю стіну будинку. Ця завіса влітку дає ефект терморегуляції: різниця між температурою зовні і в затінку під завісою, біля зовнішньої стіни будинку, може бути 10-15 градусів.

Інший приклад – так звані малі форми вертикального озеленення: шпалери, коридори, альтанки та тунелі з витких рослин, навіси над ослонами в скверах тощо. Вони дають затінок влітку, коли рослини вкриті листям, а взимку не заважають сонцю прогрівати територію.

Для створення великих вертикальних зелених завіс, вважає О. Воронін, оптимальний варіант – дикий та декоративний виноград, наприклад, дівчачий виноград (виноград віча). Він росте швидко: 3 куща за 5 років затягнуть фасад 5-поверхової «хрущівки». Лоза відносно легка, винограду не потрібна дебела опора – на відміну від деяких ліан, які зламають і сталеву трубу своєю вагою.

Про можливості вертикального озеленення в Кам’янському – думка фахівця - ФОТО

Для створення малих об’єктів перелік підходящих рослин великий. Тут і знаменита своєю проникливістю ліана кампсіс, яку небезпечно саджати біля будинків – вона може прорости і всередині… І квітуча по 3 рази за сезон гліцинія. І жимолость, клематіс, лимонник…

Важливо брати до уваги: ліани агресивні, розмножуються підземними та надземними паростками. Плющ вростає корінцями на витких пагонах в стіни будівель та паркани і може пошкодити поверхню. Також плющ може викликати подразнення при контакті зі шкірою. А ще, нагадав арборист Воронін, бувають повзучі рослини-«древогубці»: вони живляться соками інших рослин і можуть привести їх до загибелі.

Отже, повзучі рослини, поряд з деревами, кущами, газонними травами та квітами, можуть бути системно застосовані при озелененні міських просторів.