На Дніпропетровщині колишній співробітник мережі супермаркетів продавав комерційну інформацію

На Дніпропетровщині колишній співробітник мережі супермаркетів продавав комерційну інформацію

Колишній співробітник мережі супермаркетів вдався до такої афери: він збирав та продавав компаніям-конкурентам інформацію, яка містила комерційну таємницю.

Внаслідок цього мережа зазнала збитків понад мільйон гривень. А фігуранту оголосили про підозру.

Протиправну діяльність зловмисника викрили співробітники управління протидії кіберзлочинам у Дніпропетровській області спільно зі слідчими Дніпровського РУП та працівниками служби безпеки торговельної корпорації.

Схему налагодив колишній керівник аналітичного відділу мережі продуктових супермаркетів. За винагороду у розмірі понад 130 тисяч гривень діючі працівники корпорації передавали фігуранту інформацію, що містила комерційну таємницю. Зловмисник незаконно отримував звіти щодо продажу товарів, відомості про заплановані акційні знижки, інформацію про відкриття нових магазинів.

Отримані дані правопорушник збував компаніям-конкурентам. Внаслідок його діяльності мережа супермаркетів зазнала понад мільйон гривень збитків.

Правоохоронці провели обшуки та вилучили докази причетності чоловіка до протиправної діяльності.

Зловмисника затримали в порядку ст. 208 КПК України. Наразі встановлюють його спільників. Йому оголошено про підозру за ч. 3 ст. 27, ч.ч. 2, 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка обробляється на комп’ютерах, автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) КК України.

Підозрюваному загрожує до 6 років позбавлення волі. Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.

Процесуальне керівництво здійснює Центральна окружна прокуратура Дніпра.