Будні водоканалу в Кам’янському: між поривами, потопами та провалами

Будні водоканалу в Кам’янському: між поривами, потопами та провалами

Між поривами старих комунікацій, каналізаційними потопами та провалами над аварійними комунікаціями – протікають будні аварійної служби водоканалу в Кам’янському.

Автор: Валентин Фіголь.

Черговий порив зношених трубопроводів паралізував майже на весь день 3 листопада автомобільний рух вулицею Медична вище проспекту Аношкіна. Для проведення аварійно-відновлювальних робіт було обмежено тиск подачі води на десяток двоповерхових будинків та п’ять триповерхових.

Цьогоріч вулицю Медичну в цьому районі вже вдруге перекривають через аварійні ситуації на водогонах.

Протягом доби аварійники ліквідували витікання з каналізації по провулку Сагайдачного. Тут ще з 2 листопада каламутний потік фекальних вод витікав з люка біля житлового будинку №14 і дзюрчав вулицею Сагайдачного в бік школи №9.

Будні водоканалу в Кам’янського: між поривами, потопами та провалами - ФОТО

В цьому провулку таке трапляється по кілька разів на рік. Особливо часто такі потопи виникають восени, коли опадає листя, а також після значних опадів. Як пояснювали фахівці водоканалу, тут є провали грунту, через які вуличне сміття – листя, каміння, пісок, потрапляє до каналізаційних комунікацій і забиває їх.

Також комунальники засипали шлаково-асфальтовими крихтами провал, який утворився днями на узбіччі проїжджої частини вулиці М. Лисенка, якраз навпроти Нової сцени муздрамтеатру. Було видно в провали чималу порожнину, в якій прокладено якісь труби.

Будні водоканалу в Кам’янського: між поривами, потопами та провалами - ФОТО

В цьому місці під вулицею Лисенка пролягає самотічна каналізаційна магістраль. Саме перед будівлею колишнього ПК ім. Горького розташована оглядова камера з комунікаційними колодязями. Тож засипаний провал утворився якраз над цією камерою.

Описані ситуації – звичайні будні для аварійників Кам’янського. Наприклад, протягом жовтня аварійна служба КВП «Кам’янськой водоканал ДОР» виконала:

  • 210 заявок по мережах водопроводу;
  • 294 заявки по мережах водовідведення;
  • 56 заявок відкритих колодязів;
  • 57 заявок з благоустрою міста.