Рятувальники та посадовці в Кам’янському почнуть штрафувати за спалювання листя

Рятувальники та посадовці в Кам’янському почнуть штрафувати за спалювання листя

Рятувальники МНС та посадовці міського самоврядування в Кам’янському та в Україні невдовзі зможуть виписувати штрафи за спалювання листя.

Автор: Валентин Фіголь.

У середу, 3 листопада, Кабінет міністрів України схвалив законопроєкт про наділення пожежних правом виписувати штрафи громадянам, які спалюють суху рослинність.

Відповідні зміни уряд планує внести до Кодексу України про адміністративну відповідальність щодо встановлення відповідальності за правопорушення у сфері пожежної безпеки. Повноваження на складання адміністративних протоколів за спалювання сухої трави пропонується надати працівникам відомчої, місцевої пожежної охорони, членам добровільної пожежної охорони та уповноваженим посадовим особам сільських, селищних і міських рад.

Рятувальники та посадовці в Кам’янському почнуть штрафувати за спалювання листя - ФОТО

В Кам’янському наразі повноваження складати протоколи на спалювачів сміття та рослинних рештків мають поліція, посадовці державної екологічної інспекції. Посадовці міського самоврядування, як зазначав свого часу департамент екології Кам’янського, досі не мали таких повноважень.

Окрім того, на засіданні уряду було запропоновано ввести адміністративну відповідальність за використання повітряних куль, “китайських ліхтариків” і будь-яких інших пристроїв, підйом яких на висоту здійснюється за допомогою відкритого вогню (за винятком повітряних суден) біля лісів, луків, пасовищ, торфовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також біля об’єктів підвищеної небезпеки, заповідників і в межах населених пунктів.

Розмір штрафів передбачається встановити на рівні від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для фізичних осіб. Юридичним – від 630 до 1 800 НМДГ.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський підписав Закон “Про посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки”, який збільшує штрафи за шкоду довкіллю. Відповідний законопроєкт №1187-ІХ Верховна Рада ухвалила третього лютого 2021 року.