У Верховній Раді запропонували додатковий заробіток громадянам за фіксацію порушень ПДР

У Верховній Раді запропонували додатковий заробіток громадянам за фіксацію порушень ПДР

За те, що громадяни будуть знімати порушення правил дорожнього руху та відправляти записи до поліції, вони зможуть отримати 10 % від суми сплаченого штрафу.

Таке нововведення передбачає законопроект № 5798, який вже зареєстрували у Верховній Раді. Також на розгляді альтернативний законопроект, який трохи відрізняється від основного за технічними нюансами – № 5798-1. Дію правил пропонують розповсюджувати не на всі порушення.

Отримати винагороду можна буде лише у випадку фіксації таких правопорушень:

  • Проїзд на заборонений сигнал світлофора;
  • Перетин подвійної суцільної смуги, залізничних переїздів;
  • Порушення правил паркування та паркування у місцях для інвалідів;
  • Залишення місця ДТП.

Наразі такі порушення можуть вручну фіксувати співробітники поліції. Це дозволяє розглядати справи у спрощеному порядку, без складання протоколу.

Якщо все ж таки законопроект приймуть, то громадяни зможуть повідомляти поліції про порушення за допомогою спеціального додатку. Це може бути, наприклад, dashcamUA, який вже працює у тестовому режимі.

Повідомлення про порушення в цьому додатку відправляються анонімно. Всі записи додаються у блокчейн, тому їх не можна буде видалити або змінити. Також знімати порушення можна буде лише на ті пристрої, які дозволяють ідентифікувати користувача через “Дію” та фіксувати дату, час та GPS-координати порушення.

За фальсифікацію фото- або відеофіксації порушення пропонують ввести кримінальну відповідальність.