В Україні будуть боротися з харчовим шахрайством

В Україні будуть боротися з харчовим шахрайством

Законопроект № 6248, який був ініційований Міністерством економіки, поки що очікує розгляду профільного комітету – з питань аграрної та земельної політики.

Законопроект має на меті боротися з фальсифікатом та посилити відповідальность за «харчове шахрайство». Зокрема, заплановані зміни чотирьох законів, які забезпечують удосконалення держрегулювання питань виробництва та введення в обіг харчових продуктів, контролю та надання споживачам інформації.

Як зазначила заступник міністра економіки Ірина Новікова, споживачі мають чітко розуміти, який продукт вони обирають, тому запропонований законопроект – це комплексне рішення для боротьби з фальсифікатом.

За словами Новікової, маркування вегетаріанських та імітаційних продуктів мають чітко регламентуватися. Документ також націлений забезпечити простеження харчових продуктів, в першу чергу, дитячого харчування, за принципом «крок назад» та «крок вперед».

Проект закону запроваджує нові визначення, в тому числі «фальсифікований харчовий продукт», «харчове шахрайство», «веганський» та «вегетаріанський харчовий продукт», «імітаційний харчовий продукт» та інші.

Впорядкування маркування та реалізація харчових продуктів дозволить запобігти недобросовісній конкуренції та стимулювати виробників підвищувати якість продукції.

До того ж, вперше запропоновано ввести рейтинг дотримання загальних гігієнічних вимог громадського харчування та роздрібної торгівлі з урахуванням європейського досвіду.

Також проект передбачає і такі зміни:

  • Зменшення регуляторного навантаження на органи сертифікації органічної продукції;
  • Реєстрацію та внесення в перелік об’єктів санітарних заходів харчові домішки та ензими, ароматизатори, природні мінеральні води та інше;
  • Посилення вимог допуску до виробництва персоналу, який має медичні протипоказання;
  • Посилення відповідальності за порушення вимог харчового законодавства і т.і.