В Україні проблему житлових недобудов можуть вирішити вже цього року

В Україні проблему житлових недобудов можуть вирішити вже цього року

Всю інформацію стосовно житлових недобудов буде оприлюднено, українці будуть слідкувати за процесом та зможуть сповістити, якщо якийсь проблемний проект пропустять.

На сьогоднішній день ні статистики, ні інформації про технічний стан та власність житлових недобудов ніде немає. Формування реєстру таких об’єктів – необхідна умова рішення цього питання. Тому проблему має врегулювати законопроект про житлові недобудови, який готує Мінрегіон. Про це сповістила голова координаційної ради щодо рішення проблемних питань у містобудуванні Олена Шуляк.

За словами чиновниці, більше проблемних довгобудов серед класу наслідків СС2 та СС3 (середній та значний, будинки вище 5 поверхів). При цьому є об’єкти, які анонсувалися як СС1 (незначний клас наслідків) та реалізувалися за декларативним принципом, але по факту це багатоповерхівки.

Олена Шуляк прокоментувала, що відповідні департаменти органів місцевого самоврядування мають промоніторити всі проблемні об’єкти та провести експертизу. Якщо буде виявлено порушення та проект не добудований, його мають включити в реєстр.

При цьому чиновниця запевнила, що вся інформація стосовно недобудов буде оприлюднена, громадяни будуть слідкувати за процесом та зможуть сповістити, якщо який-небудь проект «пропустять».