Як мешканцям Кам’янського розпізнати тромбоз – небезпечне постковідне ускладнення

Як мешканцям Кам’янського розпізнати тромбоз – небезпечне постковідне ускладнення

Тромбоз – найнебезпечніше ускладнення коронавірусної хвороби, нагадують лікарі. Як розпізнати тромбоз, мешканцям Кам’янського рекомендує МОЗ України.

Автор: Валентин Фіголь.

Тромбоз – це утворення в кров’яному руслі згустків крові під дією якихось несприятливих факторів. Найчастіше тромби утворюються в глибоких венах литок, адже ноги – далека периферія від серця.

Небезпечне тут те, що такі згустки, мандруючи з кров’ю, можуть закупорювати кровеносні судини – як артерії, так і вени. Якщо це трапилось на периферії – можна позбутись ураженої тромбозом кінцівки. Якщо тромб закупорює якусь із життєво важливих артерій – легеневу, наприклад, або мозкову, або в якусь із глибоких вен – людина може померти.

Тромбоз, як написано в публікації МОЗ у Facebook – одне з ускладнень під час коронавірусної хвороби COVID-19. Як повідомляють у МОЗ, зараз з’являється все більше наукових підтверджень, що у хворих на COVID-19 можуть порушуватися функції згортання крові та виникнення тромбів. Розпізнати тромбоз можна за кількома симптомами:

– біль та/або підвищена чутливість у литці або стегні;

– набряк ноги, стопи або щиколотки;

– почервоніння та/або помітна зміна кольору тіла.

Для тромбоемболії (закупорки тромбом) легеневої артерії характерні такі симптоми: задишка, прискорене дихання, біль у грудях, швидкий пульс, запаморочення та втрата свідомості.

У відомстві також називають інші фактори ризику виникнення тромбів, окрім коронавірусної хвороби: куріння, вживання протизаплідних пігулок, варикоз, малорухливий спосіб життя, ожиріння, вагітність, вживання алкоголю, тривале перебування на лікарняному ліжку, хірургічні операції, онкологічні захворювання, випадки тромбозу в родині.

 Ставити собі чи комусь діагноз на підставі публікацій в ЗМІ чи підручників – невдячна й небезпечна практика, нагадують фахівці Кам’янського Центру здоров’я та медицини спорту. Просвітницькі публікації – не альтернатива кваліфікованій медичній допомозі, а профілактичне інформування, акцентують лікарі.