У Кам’янському бюджетні витрати перевищили доходи, вводиться режим економії

У Кам’янському бюджетні витрати перевищили доходи, вводиться режим економії

Витрати міського бюджету Кам’янського за 9 місяців поточного року майже на 185 мільйонів гривень перевищили його доходи. У зв’язку з цим міськвиконком пропонує ввести режим економії та покращити фінансову дисципліну як платників податків, так і підпорядкованих міськраді підприємств та установ.

Автор: Сергій Гузь.

Кінець року традиційно в нашій державі супроводжують «бюджетні аврали»: грошей або не вистачає, або ж їх треба швидко витратити на затверджені заходи. Цього року, через зниження надходжень до дохідної частини міського бюджету, останній квартал року бюджетним та комунальним закладам доведеться економити.

Так, згідно фінансового звіту по виконанню бюджету за 9 місяців поточного року, доходи міського бюджету склали 1,83 мільярди гривень, тоді як видатки за цей період – близько 2,01 мільярдів. Дефіцит доходної частини, що утворився, пропонують ліквідувати за рахунок низки заходів.

По-перше, виконком пропонує міськраді звернутися до Державної податкової служби, аби вона посилила роботу з погашення боргів по платежах в бюджет.

По-друге, це переукладання договорів оренди земельних ділянок, плата за які надходить до міського бюджету.  Крім того, органи влади мають перевірити земельні ділянки, які використовуються підприємцями без укладання договорів оренди. Також підключать податкову, аби зміни до договорів оренди землі та нерухомого майна вчасно реєструвалися, і, відповідно, платежі надходили за переглянутими ставками.

По-третє, Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва доручено «проаналізувати фінансовий стан підпорядкованих комунальних підприємств за 9 місяців 2021 року та вжити дієвих заходів щодо підвищення ефективності їх роботи та скорочення податкового боргу».

Режим економії витрат торкнеться і бюджетної сфери. Розпорядникам бюджетних коштів доручено:

– скоротити не першочергові видатки, та в разі необхідності спрямувати їх на захищені статті бюджету;

– ужити заходів щодо оптимізації мережі й штатів бюджетних установ, привести їх до реальних фінансових можливостей та до завершення бюджетного року утриматись від заповнення вакантних посад, що є або виникають в бюджетних установах, крім тих, які вкрай необхідні для забезпечення повноцінної роботи установ;

– забезпечити до кінця поточного бюджетного року повноту і своєчасність використання субвенцій, отриманих з державного та обласного бюджетів, на здійснення окремих заходів соціального спрямування та інших субвенцій.

– посилити внутрішній фінансовий контроль за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів, та інші заходи економії.