Українці можуть оформити пенсію за померлого родича

Українці можуть оформити пенсію за померлого родича

Українці мають право на оформлення одержання спадкоємцями пенсійних виплат за померлого пенсіонера.

В тому випадку, коли пенсіонер не отримував нараховані йому пенсійні виплати, після його смерті спадкоємці мають законне право звернутися за відновленням виплат.

Для поновлення виплати пенсій необхідно звертатися в територіальні органи Пенсійного фонду України. Протягом 10 днів після подання заяви буде прийнято остаточне рішення. Якщо буде встановлена необхідність виплати пенсії померлого пенсіонера його спадкоємцям, то гроші надійдуть на рахунок замовника.

При поданні заяви про поновлення виплати пенсії, яка належала пенсіонеру та залишилася недоотриманою через його смерть, заявник має надати в територіальний орган ПФУ свідоцтво про право на спадщину, в якому пенсія померлого вказана в якості спадкового майна.

Органи ПФУ можуть самостійно визначати розмір поновлених пенсійних виплат, якщо до дня смерті пенсіонер не звертався за нарахуванням та виплатою пенсії, а також не подавав заяву про поновлення пенсійних виплат.

Згідно вимог статті 46 Закону України, визначення суми пенсії, яка могла бути нарахована, проводиться не більше ніж за трирічний період до дня звернення.