Президент вніс до Ради законопроект про економічний паспорт українця

Президент вніс до Ради законопроект про економічний паспорт українця

Президент Володимир Зеленський 6 грудня зареєстрував у Верховній Раді законодавчу ініціативу щодо запровадження в Україні економічного паспорта, за яким українські діти будуть отримувати кошти від видобутку надр.

Законопроект стосується економічного паспорта, а проект закону № 6395 – внесення змін до Бюджетного кодексу щодо державних внесків до системи економічного паспорта.

Також президент подав до Ради два законопроекти щодо Фонду майбутніх поколінь: № 6396 передбачає зміни до Податкового кодексу в частині оподаткування коштів цього фонду, а № 6397 – зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення і Кримінального кодексу щодо відповідальності за порушення інтересів учасників фонду.

Тексти законопроектів поки не оприлюднені.

Нагадаємо, 1 грудня під час послання до Ради Зеленський анонсував запровадження економічного паспорта українця – рахунків для дітей, на яких накопичуватимуться кошти від плати за використання надр. За його словами, їх можна буде використати на отримання освіти чи придбання житла після досягнення повноліття. Радник президента Олег Устенко повідомив, що економічний паспорт отримають діти, народжені з 2019 року.