Кам’янський міський центр зайнятості інформує про працевлаштування демобілізованих учасників АТО/ООС

Кам’янський міський центр зайнятості інформує про працевлаштування демобілізованих учасників АТО/ООС

Категорія військових, які повертаються із зони операції об’єднаних сил (ООС) та стають клієнтами служби зайнятості, потребують особливої уваги та фахової допомоги її працівників.

Учасникам АТО/ООС, що звертаються до центрів зайнятості області, підбирають роботу, інформують та консультують щодо їх прав і державних гарантій, надають статус безробітного, призначають та виплачують допомогу по безробіттю, залучають до самозайнятості тощо.

Фахівцями служби зайнятості постійно проводиться робота з надання профорієнтаційних послуг для демобілізованих військовослужбовців, а саме: семінари з техніки пошуку роботи та «Як розпочати свій бізнес»; тренінги «Підготовка резюме» та «Підготовка до співбесіди з роботодавцем»; надаються індивідуальні профконсультації з метою сприяння професійному самовизначенню, рекомендації щодо побудови кар’єри. Для надання адресної допомоги даній категорії громадян спеціалістами служби зайнятості проводяться інформаційні та тематичні семінари, тренінги.

Так, з початку 2021 року послугами Дніпропетровської обласної служби зайнятості користувались 928 учасників АТО/ООС. За сприяння центрів зайнятості регіону 297 осіб працевлаштовані, у тому числі 2 особи з наданням ОВДБ. До тимчасової зайнятості залучено 5 безробітних зазначеної категорії, професійне навчання проходили 13 осіб.

Фахівцями Кам’янського міського центру зайнятості працевлаштовано 50 учасників АТО/ООС.  Станом на 1 грудня 2021 року в Кам’янському на обліку  в службі зайнятості перебувають 28 учасників АТО/ООС. Питання працевлаштування учасників АТО знаходиться на особливому контролі, здійснюється поіменний моніторинг надання цій категорії адресних соціальних послуг та проводиться їх супровід після працевлаштування.