Скульптор з Кам’янського мріє встановити на «малій батьківщині» монумент спортивної слави

Скульптор з Кам’янського мріє встановити на «малій батьківщині» монумент спортивної слави

Скульптор Сергій Болдов родом з Кам’янського, але практично невідомий на “малій батьківщині”. Він створює портрети видатних людей і мріє встановити в рідному місті монумент спортивної слави.

 

Валентин Фіголь

 

Роботи скульптора Сергія Болдова досить відомі в Києві та за кордоном, але його популярність досить специфічна. Справа в тому, що митець створює, переважно, скульптурні портрети знаменитих спортсменів минулого та сьогодення, а також ексклюзивні сувеніри та подарунки спортивної тематики.

Скульптор мріє зробити щось на кшталт «монументу спортивної слави» в рідному місті. На його переконання, спортсмени Дніпродзержинскька-Кам’янського заробили, щоб їх здобутки було увічнено в камені чи металі.

«Пильний погляд» пропонує читачам ближче познайомитись з відомим за межами Кам’янського митцем С. Болдовим.

Кор: Коли і з чого почалось Ваше захоплення скульптурою?

Болдов: Я народився в 1987 році. З раннього дитинства – років з 3, я закохався в ліплення – переважно, з пластиліну. Тато купував мені багато пластиліну, і я вправлявся досхочу. Ліпив більше за все тварин – динозаврів, зокрема.

Кор: Де Ви навчались мистецтву скульптора?

Болдов: Почав вчитись ще в художній школі, у викладача Вікторії Гудименко, якій досі вдячний за знання та моральну підтримку. Після закінчення школи я вчився в Художній академії в Києві на скульптора.

Кор: Який напрямок в мистецтві Вам ближчий?

Болдов: Я прихильник реалізму. Не люблю сучасні форми творчості, які бувають надто складні для розуміння. Я вважаю, що творчість має бути зрозумілою глядачеві, і разом з тим нести якусь ідею, мати творчий зміст.

Кор: Чому більшість Ваших робіт присвячена спортивній тематиці?

Болдов: Спорт – мій супутник з дитинства. Мій батько спортсмен, майстер спорту з боксу Михайло Болдов. Я сам займався дзюдо і зараз тренуюсь, коли маю вільний час. Я починав свій робочий шлях в сфері спорту, робив ексклюзивні сувеніри та подарунки функціонерам спорту – керівникам футбольних федерацій України та Європи, зокрема. Спортивна тематика в скульптурі мені близька саме своїм реалізмом. Тут треба створити портрет так. Щоб всі одразу бачили, хто це. Це дуже тонка робота, яка потребує уваги до деталей. Треба все проліплювати до волосини… Мені це подобається.

Скульптор з Кам’янського мріє встановити на «малій батьківщині» монумент спортивної слави - ФОТО

Кор: Портрети яких видатних спортсменів Ви створювали?

Болдов: Скульптурні портрети моєї роботи є у футболістів Платіні, Беккенбауера, у боксера Ломаченко, у дзюдоістів Зантарая і Дарії Білодід. Зараз працюю над фігуркою Дзигоро Кано, патріарха дзюдо, для федерації дзюдо України, а також над сувеніром із зображенням майстра дзюдо Ясухіро Ямасіто для обласного турніру Дніпропетровщини з дзюдо.

Скульптор з Кам’янського мріє встановити на «малій батьківщині» монумент спортивної слави - ФОТО

Скульптор з Кам’янського мріє встановити на «малій батьківщині» монумент спортивної слави - ФОТО

Кор: Які Ваші роботи можна побачити в Кам’янському?

Болдов: Я майже нічого не робив в рідному місті або для його мешканців. Хіба що одна з моїх найперших значних скульптур – портрет Валерія Пархомчука, відомого політика та бізнесмена. приятеля мого батька.

Кор: Ви буваєте в Кам’янському час від часу. Як Вам сучасний вигляд міста?

Болдов: Я скульптор і тому скажу за скульптурне оздоблення. Мені подобалась скульптура Дзержинського – професійно зроблений портрет. А ті скульптури, що поставили в центрі міста в останні роки – то несмак, що ні в які ворота не лізе. Головний архітектор міста мав би таке забракувати.

Кор: Ваші плани на найближче майбутнє?

Болдов: В найближчому майбутньому я планую закінчити ще одну композицію (восьминога з кубком) і готуватимуся до персональної виставки, яка, швидше за все, пройде в Дніпрі ближче до літа. Буду намагатися знайти вихід на Кріштіану Роналду, для того, щоб збулася моя мрія і я нарешті подарував йому мою ексклюзивну роботу, яку я придумав спеціально для нього! Ну і звичайно ж продовжувати далі працювати! Мрію створити якийсь арт-об’єкт в рідному Кам’янському – увічнити здобутки його видатних спортсменів, наприклад…

Скульптор з Кам’янського мріє встановити на «малій батьківщині» монумент спортивної слави - ФОТО

Кор: Що б Ви, як професіонал, поеркомендували скульпторам-початківцям?

Болдов: Скульпторам-початківцям я б порадив більше працювати, вчитися і розвиватися. В наш час є інтернет, в якому можна знайти практично будь-яку потрібну інформацію, було б тільки бажання, а решта вже залежить від нас самих. Будете працювати постійно – це принесе свої плоди, і Ви знайдете себе і свій індивідуальний стиль.