Автор ідеї пояснив, як в Україні будуть працювати «продуктові картки»

Автор ідеї пояснив, як в Україні будуть працювати «продуктові картки»

Павло Кухта, колишній радник прем’єр-міністра, екс-перший заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства пояснив ідею уряду про запровадження продуктових карток.

За його словами, це не будуть радянські продкартки, коли обмежується продаж будь-якого товару в одні руки.

Нагадаємо, днями радник президента з економічних питань Олег Устенко анонсував запровадження продуктових карток, які будуть діяти через додаток «Дія». Таким чином влада намагатиметься підтримати соціально-незахищені верстви населення України. Втім, трохи пізніше Павло Кухта зазначив, що взагалі ідея запровадження продуктових карток належить йому.

Кухта підкреслив, що коли зростають ціни на продовольство, потрібно якось підтримувати людей, особливо, соціально-незахищені верстви населення.

«Державні регулювання цін не працюють – бізнес їх або не виконує, або носить хабарі, тому ціни зростають ще більше. Тож ніякого сенсу в цих регулюваннях немає. Можна знизити ПДВ на певні види продуктів, які купують бідні люди, а можна піти тим шляхом, який пропонується», – заявив Павло Кухта.

Запропонована ідея схожа, за його словами, на “американську систему”, коли держава виділяє людям гроші конкретно під купівлю їжі. Тож, в «Дії» є «Є-Підтримка» – аналогічно можна виділяти гроші на харчі.

«Можна це робити через «Дію», а можна на поліграфкомбінаті «Україна» надрукувати захищені продовольчі чеки, які люди можуть витрачати на харчі. Бо смартфони є не у всіх бідних людей», – пояснив екс-перший заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, що певний час виконував обов’язки міністра.

Кухта також пояснив, за якими критеріями уряд буде вираховувати бідних людей.

«У нас вже існує система субсидій, на базі якої їх можна перерахувати. Можливо, не всім, а з урахуванням ресурсу, який є в наявності. Але в принципі таке розуміння у держави є. Я вважаю такий підхід правильним», – зазначив політик.

Кухта вважає, що якщо впровадженням продуктових карток зайнятися вже зараз, то до весни – може бути реалізований цей механізм.