Водохреща в Кам’янському: гуртом, без масок та сертифікатів
Водохрещенські ритуали в Кам’янському наочно демонструють ставлення мешканців міста на Дніпрі до протизаразних заходів. Люди купались в річці та юрмились за окропленням освяченою водою, не користуючись жодними масками, не питаючи ні про дистанцію, ні про сертифікати.
Валентин Фіголь
М’яка погода 19 січня сприяла масовому купанню у водоймах. Тож на березі Дніпра зранку до полудня було людно.
На пляж до «синього містка» приходили люди різного віку. Малих дітей наче не купали, але підлітки пірнали в річку нарівні з дорослими чоловіками та жінками.
Пані та панянки охоче позували для фотозйомки після купання.
Хрестилися під час занурення в Дніпро далеко не всі. Далеко не всі, як спитаєш, надають сьогоднішньому купанню релігійного сенсу. Не всі з тих, в кого питав автор, знали, що в цей день святкується хрещення в річці Іордань Ісуса Христа.
Дехто мав на меті просто «підтримати традицію» або компанію, дехто купався «для здоров’я».
Дистанцію тримали рятувальники – екіпаж ДСНС розташувався за межами пляжу, на відстані півсотні метрів від місця занурення.
Тимчасом біля Свято-Миколаївського православного собору юрмилися люди, які прийшли, щоб на них священнослужитель побризкав водою з кропила. Православні вважають цю воду свяченою, яка через те має цілющі та оберегові властивості.
Судячи із запасів свяченої води, які робили кам’янчани, уявлення про її властивості досить популярні.