Безробітним біднякам в Кам’янському держава пропонує почати власний бізнес

Безробітним біднякам в Кам’янському держава пропонує почати власний бізнес

Нова державна програма, яка допоможе малозабезпеченим безробітним розпочати власну справу, стартувала в Україні. Програму презентували в Кам’янському державному центрі зайнятості.

Автор: Валентин Фіголь.

З питань впровадження програми у Кам’янському в міському центрі зайнятості  відбувся «круглий стіл» за участі соціальних партнерів служби зайнятості, представників Управління соціального захисту населення  департаменту соціальної політики Кам’янської міської ради.

Під час зустрічі обговорювалось питання: як повернути на ринок праці і залучити до підприємництва безробітних, які тривалий час живуть коштом соціальної допомоги?  Учасники засідання накреслили алгоритм співпраці та склали спільний план заходів. Важливо, щоб потенційні підприємці хоча б дізнались про існування такої допомоги, зауважили присутні.

Допомога надаватиметься в рамках нової бюджетної програми, розробленої Міністерством соціальної політики, на реалізацію якої у держбюджеті на 2022 рік передбачено близько 100 млн грн. Про це повідомили в департаменті соціальної політики міської ради Кам’янського.

Безвідсоткова фінансова допомога розміром до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн) зможе використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів.

Порядок надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.2021 № 397 “Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей”.

Відповідно до зазначеного Порядку непрацююча працездатна особа з числа членів малозабезпеченої сім’ї, яка зареєстрована  в центрі зайнятості як безробітна, і виявила бажання провадити підприємницьку діяльність  подає до центру зайнятості:

– заяву про надання фінансової допомоги;

– бізнес-план (розробляється самостійно або у процесі професійного навчання в центрі зайнятості);

– довідку для надання фізичним особам відомостей про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність/наявність судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством (довідка не подається, якщо центром зайнятості за наявності технічної можливості відомості про особу отримано шляхом інформаційної взаємодії з єдиною інформаційною системою МВС).

Центр зайнятості для вирішення питання надання фінансової допомоги малозабезпеченій особі готує документи та подає на розгляд комісії з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, яка утворена центром зайнятості.

Після прийняття комісією позитивного рішення особа, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, має створити юридичну особу чи зареєструватися як фізична особа – підприємець протягом 30 днів з дати отримання повідомлення про прийняте комісією рішення.

Для надання фінансової допомоги між регіональним центром зайнятості, центром зайнятості та особою, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, укладається угода про надання фінансової допомоги.

Детальніше про участь в програмі можна дізнатись на сайті міськради Кам’янського.

«Розробити бізнес-план допоможуть працівники служби зайнятості, які надаватимуть учасникам бюджетної програми консультації із започаткування і ведення бізнесу та організовуватимуть для них безкоштовне професійне навчання в Дніпропетровському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості», – прокоментувала реалізацію програми заступник директора Кам’янського міського центру зайнятості Олена Орлова.

Бюджетні програми профорієнтації та перепідготовки безробітних – досить ефективний метод працевлаштування, зауважують фахівці служби зайнятості.

За даними Кам’янського міського центру зайнятості, на кінець 2021 року статус безробітного мали 3456 мешканців міста.

Протягом 2021 року 739 осіб пройшло через службу зайнятості професійне навчання на замовлення роботодавців, 418 осіб проходили стажування та 31 особа навчалась за дуальною формою. Після закінчення стажування працевлаштовано 95,9%. Всього протягом 2021 року на професійне навчання направлено 720 безробітних осіб, закінчили навчання – 698 осіб, працевлаштовано 661 особу (94,7%).

Протягом 10 місяців 2021 року всього було працевлаштовано 5604 особи.

Розвиток підприємництва ж грає суттєву роль в забезпеченні зайнятості населення та вважається одним з важливих чинників економічного зростання території. В Кам’янському з початку 2021 року працюють
1134 малих підприємства та 64 середніх підприємства. За даними Кам’янської державної податкової інспекції Кам’янського управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області, загальна кількість фізичних осіб-підприємців станом на 1 жовтня 2021 року становить 10081 осіб, є збільшення на 1,3% порівняно з початком року.

Загалом, за прогнозними даними, на малих та середніх підприємствах з початку 2021 року було зайнято 18,9 тисяч осіб, або понад
8% наявного населення міста. В середньому, на одному малому підприємстві працює 5 осіб, на середньому – 236 осіб.