Скільки буде коштувати розлучення кам’янчанам цьогоріч

Скільки буде коштувати розлучення кам’янчанам цьогоріч

Розлучити подружжя в Україні можуть лише за 8,50 гривень держмита. Втім, якщо по розірванню шлюбу немає згоди за деякими нюансами, тоді процедура не тільки буде коштувати дорожче, а й може суттєво розтягнутися у часі.

Є декілька сценаріїв цього процесу, про які повідомила адвокат Наталія Ковальова.

Вартість розлучення в Україні залежить від цілого ряду факторів:

  • Чи є у подружжя спільні неповнолітні діти;
  • Чи є спільне майно у подружжя, яке було придбане під час шлюбу та підлягає поділу;
  • Чи є спільні кредити;
  • Чи є домовленість з приводу поділу вищевказаного;
  • Чи згоден інший із подружжя на розлучення.

За першим сценарієм, коли у подружжя немає спільних неповнолітніх людей, спільного майна, кредитів і є згода на розлучення з обох боків – це найшвидше та найдешевше розлучення – подання спільної заяви подружжя до РАЦСу. Вартість розлучення – сплата держмита у розмірі 8,50 грн. Додаткових витрат в цьому випадку немає.

За другим сценарієм, коли немає спільних неповнолітніх дітей, спільного майна та кредитів, але друга сторона не згодна на розлучення. В цьому випадку розлучення проходить через суд шляхом подання позовної заяви про розірвання шлюбу. Другий із подружжя компенсує витрати з розлучення на підставі рішення суду чи добровільно. Розмір судового збору за розгляд справи у суді – 992,40 грн. Додаткові витрати – послуги адвоката за надання консультації чи/або складання позовної заяви та підготовку документів в суд.

Третій сценарій: коли є спільні неповнолітні діти, досягли згоди стосовно спільного майна і другий із подружжя погодився на розлучення. В даному випадку законодавство передбачає можливість надання до суду спільної заяви про розірвання шлюбу в порядку окремого провадження. Розмір судового збору – 496,20 грн.

Четвертий сценарій: коли є спільні неповнолітні діти та/або загальне майно, кредити та другий із подружжя не згоден на розлучення. Це найдовший та найдорожчий процес розлучення, оскільки крім безпосередньо розірвання шлюбу, необхідно вирішити питання дітей (місця проживання та утримання) та майнові питання. Тому, крім позову про розлучення, необхідно буде також подавати позов про визначення місця проживання дитини, стягнення аліментів на утримання дітей та жінки, якщо дитина віком до 3-х років, а також поділ майна подружжя. Термін розлучення в цьому випадку – від півроку до трьох років. За вимогу про розлучення – 992,40 грн.; стільки ж за вимогу визначення місця проживання дітей; 1 % від вартості майна, яке підлягає поділу, але не менше 992,40 грн та не більше 7443 грн. В кінцевому рахунку, розмір судового збору залежить від кількості вимог в позові, які сумуються.