Центр реабілітації інвалідів через бойові мистецтва працює в Кам’янському

Центр реабілітації інвалідів через бойові мистецтва працює в Кам’янському

Свій день народження відсвяткував 28 січня Валерій Зінченко, тренер з айкідо, який вже кілька років допомагає в реабілітації інвалідів через практику бойових мистецтв.

Автор: Валентин Фіголь.

Допомагати людям з особливостями розвитку чи травмованим через практики бойових мистецтв – таку мету поставив собі Валерій Зінченко (чорний пояс, 3 дан айкідо, 2 дан дзю дзюцу), засновник Центру реабілітації інвалідів через бойові мистецтва, який відкрився навесні 2019 року. Центр діє в будівлі ДЮСШ № 1 на лівобережжі.

Сенсей Зінченко в 90-ті пережив тяжку травму, яка мала навіки прикувати його до ліжка. За допомогою бойових практик він не просто піднявся на ноги, а й продовжив тренерську діяльність, допомагаючи іншим людям.

Зінченко багато років працює з людьми, які з певних причин обмежені в русі. Практикуючи айкідо, вони набувають впевненості, стають більш рухливими, менше почувають себе відірваними від оточуючих. До того ж, додає майстер, коли такі люди тренуються в колективі, то через взаємодію навчаються спілкуватись. І це навзаєм: інші учні навчаються сприймати людей з особливостями з розумінням.

Центр реабілітації інвалідів через бойові мистецтва працює в Кам'янському - ФОТО«Єдиноборства допомогли мені піднятися після важкої травми, – говорить В. Зінченко. – Заняття допомагають багатьом людям з особливостями відчути, що їх особливості – це не недоліки, а можливості. Весь цивілізований світ прагне до того, щоб особливі люди могли реалізувати себе в суспільстві!»

Сенс реабілітації в оздоровлюючому ефекті, який мають заняття айкідо. Прагнення виконувати рухи плавно і правильно, з гармонійними поставою і диханням – ефективний спосіб поліпшити рухливість, ділиться багаторічним досвідом роботи з інвалідами сенсей Зінченко: «Майстри кажуть: треба виконувати рухи, внутрішньо представляючи їх ідеально правильними. Тоді тіло буде тягнутися за духом і виліковуватися».

Бойове мистецтво – це гармонійні, дуже фізіологічні рухи, нагадав Олександр Лисенко, представник клубу бойових мистецтв «Сидзен». Виконання цих рухів поновлює порушені каліцтвом, травмою чи хворобою зв’язки між частинами тіла, пояснив він один з аспектів оздоровчого ефекту єдиноборств.

«До того ж інші, хто тренується, охоче допомагають особливому учневі,  і він відчуває підтримку і не відчуває себе самотнім і непотрібним», – підкреслює керівник Центру реабілітації.

 «Ви можете практикувати, починаючи з того, що можете виконувати без надмірних зусиль, неквапно й поступово, – повчав практикуючих на самому початку відомий японський майстер айкідо Нобуйосі Тамура. – Глибоки дихаючи, уявіть собі рух, який хочете виконати. Починайте рухати тими частинами тіла, які рухаються вільно. Форсуючи зусилля, можете отримати зворотній результат. Рухаючись частинами тіла, які ви можете контролювати, ви поступово розвиваєте й інші частини».

Сенсей Тамура рекомендував людям з обмеженими можливостями щодня давати собі наказ одужати: «Зцілюючи себе, ви можете передавати іншим учням необхідну віру в свій організм».

«Якщо нічого не робити – нічого у вашому житті не зміниться, – коментує свою оздоровчу діяльність пан Зінченко. – Головна перемога – над собою!».