Щеплення дітей проти поліомієліту починається в Кам’янському

Щеплення дітей проти поліомієліту починається в Кам’янському

Вакцинація дітей віком від пів року до 6 років від поліомієліту починається в Україні з 1 лютого. Щеплення – єдиний захист дітей від смертоносної хвороби, яка не лікується, нагадують фахівці Кам’янського міського медцентру здоров’я та медицини спорту.

 

Кампанія з вакцинації стала реакцією медицини на спалах поліомієліту в країні. Випадки захворювання на поліомієліт в Україні почали фіксувати восени минулого року. У січні 2022-го в країні підтвердили два випадки інфекційного захворювання. Один з них виявили у дворічного хлопчика із Закарпатської області.

Поліомієліт – вірусне інфекційне захворювання, яке вражає центральну нервову систему і є небезпечним для життя. Його спричиняють поліовіруси, що потрапляють до організму зазвичай через немиті руки та іноді через заражену воду та їжу. У більшості випадків поліомієліт протікає непомітно, проте людина продовжує розповсюджувати вірус й інфікувати інших.

«Поліомієліт ‒ захворювання, яке може спричинити невиліковний параліч. Особливо вразливі до нього діти до 6 років. Через низький рівень охоплення щепленнями поліо повернувся в Україну. Це ставить під загрозу кожну невакциновану або не повністю вакциновану дитину», ‒ нагадав Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я ‒ головний державний санітарний лікар України.

5–10% дітей, яких паралізувало внаслідок поліомієліту, помирають через те, що параліч уразив саме дихальні м’язи. 1 з 200 інфікованих вірусом поліомієліту отримує параліч на все життя, акцентують лікарі.

Симптоми захворювання можна переплутати з грипом через схожі ознаки: – — лихоманка;
– головний біль;
– біль у животі та горлі;
– нудота;
– підвищена стомлюваність і млявість.
Прищепна кампанія пройде у два етапи. Перший етап прищепної кампанії триватиме три тижні і охопить дітей до 6 років, які не отримали всіх необхідних щеплень; другий – почнеться навесні.
Згідно з Національним календарем щеплень, дитина повинна отримати 6 доз вакцини від поліомієліту:

у 2 та 4 місяці – інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ);
у 6 і 18 місяців – оральної поліомієлітною вакциною (ОПС)
у 6 і 14 років – ОПС.
У МОЗ зазначили, що обидві вакцини від поліомієліту формують імунітет до інфекції і запобігають передачі вірусу.

У чому різниця між вакцинами ІПВ і ОПВ пояснюємо тут – https://bit.ly/3IAZCBB

Щеплення від поліомієліту внесені у перелік обов’язкових гарантованих державою щеплень. Їх можна отримати безоплатно у свого сімейного лікаря або педіатра, якщо вони працюють у закладі, що має договір із Національною службою охорони здоров’я України.

Якщо вам кажуть, що вакцини немає або безпідставно відмовляють від вакцинації, потрібно звернутися до керівника медзакладу. Якщо керівник не може або відмовляється надати необхідну інформацію, зверніться до управління охорони здоров’я у вашому місті.

Перевірити актуальні дані щодо наявності вакцин, можна на сайті Центру громадського здоров’я.