Комунальники в Кам’янському змушені нехтувати релігійними заборонами на Стрітення, аби у людей була вода

Комунальники в Кам’янському змушені нехтувати релігійними заборонами на Стрітення, аби у людей була вода

15 лютого православні християни відзначають велике свято – Стрітення Господнє. В цей день релігійні традиції забороняють тяжко працювати і бовтатись у воді.

А аварійники водоканалу в Кам’янському, попри релігійні заборони, змушені лізли у воду, латаючи водопровід по вулиці Магнітогорській, чи, наприклад, на Пушкінській.

Автор: Валентин Фіголь.

Стрітення Господнє входить до ряду дванадцяти найважливіших свят православної релігійної конфесії. Стрітення символізує «зустріч» Старого та Нового Заповіту. Окрім того, цей день пов’язують із зустріччю зимового та весняного сезонів.

Цього дня православні йдуть у храм, щоб освятити воду та свічки. Вважається, що освячені предмети мають силу допомагати при хворобах та  від негативних впливів чаклунів.

Віруючі вважають, що 15 лютого потрібно розплатитися з боргами та пробачити всі образи. Свято дає старт весняним клопотам – після нього починають готуватися до сівби, білять дерева, наводять лад у дворах.

15 лютого православна традиція забороняє пліткувати, сваритися і конфліктувати, прибирати у будинку, займатися тяжкою роботою, ворожити та проводити магічні ритуали, вживати алкоголь, ловити рибу, приймати ванну, вирушати у далеку дорогу.

Більшість народних прикмет цього дня кажуть, що весна буде такою, як погода в цей день. Так, вважається, що якщо Стрітення тепле – то весна буде теплою. Якщо 15 лютого яскраве сонце, рік буде врожайним. Якщо на Стрітення птах нап’ється води з калюжі – весна буде теплою та ранньою.

Попри релігійні заборони, аварійники Кам’янського підрозділу КП «Аульський водовод» ДОР бовтались у рідкій грязюці біля перехрестя вулиць Магнітогорської та Миру. Вони шукали місце пориву водогону, з якого знову потекло. Приблизно в тому ж місці була аварія 14 лютого.

Аварії на водогоні в районі цього перехрестя трапляються досить часто, кажуть комунальники. І вода не вибирає – святковий день чи звичайний робочий…

Тут же поряд до струмка прилітали птахи напитись води, віщуючи ранню теплу весну.

Так само змушені були лагодити водогін і на вулиці Пушкінській, де днями ремонтували розподільний вузол.