Новий 43-тонний агрегат встановлено на Середньодніпровській ГЕС в Кам’янському

Новий 43-тонний агрегат встановлено на Середньодніпровській ГЕС в Кам’янському

Новий робочий вал турбіни масою майже 43 тони та висотою під 9 метрів встановлено на Середньодніпровській ГЕС в Кам’янському, повідомляє прес-служба «Укргідроенерго».

Автор: Валентин Фіголь.

Днями на Середньодніпровській ГЕС, у рамках реконструкції ІІ черги, фахівці «Дніпро-Спецгідроенергомонтаж» спільно з працівниками станції здійснили перенос та монтаж нового валу гідроагрегату № 1. Ця великогабаритна деталь вагою майже 43 т, заввишки 8,9 м була виготовлена вітчизняним АТ «Українські енергетичні машини».

Вал такої конструкції встановлюється вдруге, перший було встановлено на гідроагрегат № 2. Особливістю цих валів є їх суцільна конструкція – це значно спрощує процес його монтажу та ремонту гідроагрегату. Раніше гідроагрегати мали два вали, які з’єднувалися між собою.

Новий 43-тонний агрегат встановлено на Середньодніпровській ГЕС в Кам’янському - ФОТО

Вал гідротурбіни є одним із найбільш важливих елементів ротора гідроагрегату. Він кріпиться до робочого колеса і з’єднаний з ротором генератора. Через вал турбіни обертаючий момент, який дає річкова вода, передається від робочого колеса до ротора генератора.

Наразі на Середньодніпровській ГЕС у реконструкції перебувають два гідроагрегати – №1 та № 2. Реконструкція відбувається без зупинки гідроелектростанції, не впливаючи на забезпечення покриття пікових навантажень та мобільного аварійного резерву у Об’єднаній енергосистемі України.

Зазначимо, що реконструкція виконується в рамках проєкту «Реабілітація гідроелектростанцій», який співфінансується Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейським інвестиційни банком (ЄІБ). Модернізація гідроагрегатів дасть змогу підвищити потужність гідроелектростанції, збільшити обсяг виробництва електричної енергії, продовжити термін експлуатації обладнання ГЕС й зміцнить надійність роботи енергосистеми країни.