В планах екологічної модернізації підприємств «Метінвесту» не згадується Кам’янське

В планах екологічної модернізації підприємств «Метінвесту» не згадується Кам’янське

Група Метінвест озвучила намір інвестувати в екологічну модернізацію своїх підприємств у 2022 році понад 1,2 млрд. доларів. Серед задекларованих екологічних заходів немає й згадки про металургійний комбінат в Кам’янському.

Автор: Валентин Фіголь.

В 2022 році, як заявляє «Метінвест», група продовжить екологічну модернізацію своїх підприємств.

В публікації про екологічні проекти «Метінвесту» немає жодної згадки про колишній Дніпровський металургійний комбінат в Кам’янському. Нагадаємо, нещодавно група «Метінвест» стала власником підприємства, приєднавши його до коксохімічного заводу і назвавши новоутворення «Камет-сталь».

В планах екологічної модернізації підприємств «Метінвесту» не згадується Кам’янське - ФОТО
Акція протесту націоналістів зі “Свободи” під стінами ДМК, вересень 2017 року.
Фото: 5692.com.ua

Один із ключових екопроектів, запланований в 2022 році — реконструкція газоочищення у киснево-конвертерному цеху «Азовсталі» в Маріуполі. Очікується, що реконструкція стане найбільшим екопроектом в історії Групи: інвестиції перевищать 180 млн. доларів.

Також згадується реконструкція газоочисних установок ливарних дворів та бункерної естакади доменної печі №4 та будівництво повітророзподільної установки на ММК ім. Ілліча, також в Маріуполі. Крім того, планується провести заміну газоочисток випалювальної машини Lurgi-552А на Північному ГЗК в Кривому Розі.

Загалом за 16 років роботи Група «Метінвест», як зазначено в прес-релізі, інвестувала у модернізацію виробництва понад 11 млрд. доларів. Серед найбільших реалізованих інвестпроектів – будівництво машини безперервного лиття заготовок №4, реконструкція газоочищення агломераційної фабрики та листопрокатного стану 1700 на ММК ім. Ілліча, а також модернізація збагачувальної фабрики Центрального ГЗК, який розпочав виробництво залізорудного концентрату та котунів для технології прямого відновлення заліза (технологія DRI).

В планах екологічної модернізації підприємств «Метінвесту» не згадується Кам’янське - ФОТО
Власники “Метінвесту” Вадим Новинський та Ринат Ахметов.

«У нас з вами одна мета – сильні та успішні підприємства, сильна, мирна, єдина та незалежна Україна. Ми любимо Україну. Ми віримо в Україну. Разом ми досягнемо з вами великих успіхів. Ми продовжуємо будувати, продовжуємо інвестувати. Група Метінвест направить понад 1 млрд. доларів інвестицій цього року», – прокоментував наміри Групи акціонер «Метінвесту» Рінат Ахметов.

Нагадаємо, майже 97% забруднюючих атмосферу промислових викидів у Кам’янському припадає на підприємства, кінцевими бенефіциарами (власниками) яких є бізнесмени Рінат Ахметов та Вадим Новинський. Причому 94% усіх небезпечних викидів припадає на ПАТ «ДМК», майновий комплекс якого минулого року придбало ПрАТ «ДКХЗ» (тепер ПрАТ “Камет-сталь”).

Минулого року Кам’янська міськрада ухвалила звернення до олігархів.  У зверненні мова йшла не тільки про ДМК, а й про Південний та Дніпровський коксохіми, що входять до холдингу «Метінвест».

“Доводимо до вашого відома, що в місті діє «Екологічна програма міста Кам’янське» затверджена рішенням Кам’янської міської ради від 18.12.2020 №61-03/VIII «Про затвердження Екологічної програми міста Кам’янського на 20212025 роки» зі змінами. Аналізуючи стан виконання підприємством заходів програми, спостерігається не досить втішна картина. Адже більшість ефективних заходів, які потребували капітальних інвестицій, залишились недовиконаними та перенесеними на віддалений період, а деякі взагалі були замінені на менш важливі та малоефективні» – зазначено в зверненні.

Тоді депутати міськради закликали Ріната Ахметова та Вадима Новинського особисто втрутитися у «вирішення важливих для нашого міста екологічних питань та надати належні доручення відповідним підрозділам компанії».

Читайте також:

Екологія в Кам’янському: про складні рішення та легкі обіцянки