Бути активним для поліпшення психічного стану рекомендують землякам фахівці Кам’янського

Бути активним для поліпшення психічного стану рекомендують землякам фахівці Кам’янського

Активно діяти, рухатись, а не засиджуватись вдома біля моніторів – таке рекомендують для поліпшення психічного стану та підняття настрою фахівці Кам’янського – психологи, лікарі, тренери.

 

Цей експрес-порадничок зібраний автором з рекомендацій, отриманих в останні дня від лікарів, парамедиків, психологів та тренерів Кам’янського.

«Нервова напруга останніх днів – безпрецедентна, такого у нас ще не було!..» – коментує ситуацію психолог Натела Копаліані.

Бути активним для поліпшення психічного стану рекомендують землякам фахівці Кам’янського - ФОТО

Стан тривоги, психічного напруження – природній для людей під час війни. Але постійно перебувати в такому стані – то важкий та небезпечний для здоров’я стрес, нагадують фахівці КЗОЗ Кам’янський міський центр здоров’я та медицини спорту. Стрес є провокуючим чинником для формування нових та загострення хронічних захворювань, особливо в період загострення інфекцій. Бо війна-війною, а сезонні загострення всякої зарази ніхто не відміняв…

Як же впоратись із тривогою та нервовим напруженням в такий час? Перш за все, рекомендують знавці людської натури – дійте, не залишайтесь пасивно віч-на-віч зі своїм натроєм! Перебування у пасивному стані наодинці з тривожними думками та враженнями він новин, підвищує психічне навантаження – про це попереджає Андрій Шамардін, тренер з бойового мистецтва. «Треба зберігати спокій, та також треба Працювати! Не сидіти без діла! – рекомендує А. Шамардін. – Все, що може допомогти нам перемогти, треба робити. Збирати волонтерську допомогу, приводити до ладу бомбосховища та підвальні приміщення для схову. Пильнувати у місті свого помешкання з приводу підозрілих людей та дій тощо…».

Бути активним для поліпшення психічного стану рекомендують землякам фахівці Кам’янського - ФОТО

Для зняття стресу тренер Шамардін рекомендує виконувати дихальну гімнастику. Неквапні рухи з акцентованим осмисленим диханням повертають людину до самого себе, до власного тіла та його потреб, відволікають від негативних думок, насичують киснем організм – в першу чергу, перевтомлений напругою мозок.

Дихальні та гімнастичні вправи як антистресові засоби пропонує і психолог Копаліані.

Наприклад, можна виконувати таку вправу. Глибоке вдихання, затримка дихання на 10 секунд та повільний видих. Таких циклів треба зробити 20.

Або так. Напружте м’язи обличчя з усіх сил. Потім розслабтесь на 30-40 секунд, прислухаючись до реакції свого тіла. Повторіть це разів 20.

Щоб уникнути одного з найбільш гострих проявів стресу – паніки, фахівці рекомендують заздалегідь готуватись до можливих загострень ситуації. Якщо людина знає, що буде робити в критичній ситуації – вона почувається спокійніше.

Ще людина заспокоюється, коли допомагає іншим заспокоїтись, кажуть знавці людської поведінки. Тож підтримуймо одне одного і віримо в щасливе майбутнє!