Аптеки, продовольство, медичні та комунальні послуги – усе під контролем влади

Аптеки, продовольство, медичні та комунальні послуги – усе під контролем влади

Кам’янське ще не зазнавало обстрілів, а панічні настрої вже створюють напругу в гуманітарному секторі. Так, в останні дні мешканці скаржились на зростанні цін в аптеках, відсутності окремих ліків, можливу нестачу окремих продуктів харчування. Тож міська влада та військова адміністрація вчора і сьогодні ретельно відпрацьовували усі необхідні заходи, щоб потреби цивільних мешканців були забезпечені, люди не панікували і не змітали усе з полиць.

Автор: Сергій Гузь.

Поліклініки та лікарні забезпечені і працюють

Усі міські лікарні працюють і продовжують надавати медичні послуги. Як доповіла на штабі Наталія Ктитарева, в лікарнях створений необхідний резерв медикаментів, у тому числі і тих, що можуть знадобитися у разі початку бойових дій. Під шпиталь зарезервована лікарня швидкої допомоги.

Мешканцям лівого берегу у разі загострення та блокування сполучення між лівим та правим берегом міста уся екстрена медична допомога надаватиметься в лівобережній поліклініці (відомій як поліклініка №1). Там також створений резерв необхідних медикаментів, є лікарі, травмпункт та усе інше, що може знадобитися у цій ситуації.

Також розроблені маршрути пересування машин «швидкої допомоги» на випадок загострення ситуації у місті та початку бойових дій.

З аптеками теж працюють

Окрема зустріч відбулася ще вчора з представниками міських аптек. Тут виникло відразу кілька проблем – дефіцит ліків та швидке зростання цін. Наприклад, є нестача бинтів, джгутів, кровоспинних матеріалів (саме вони найбільше потрібні під час бойових дій). Є нестача інсуліну, навіть за рецептами.

Представники аптек скаржаться, що у них виникли логістичні проблеми – немає поставок нових партій ліків. Адже війна в багатьох випадках порушила звичні маршрути доставки. До того ж, постачальники почали піднімати ціни. За останні дні в середньому медпрепарати вже подорожчали на 25-30%.

Тож цю проблему міська влада винесла на обласний рівень, аби забезпечити місто усіма необхідними препаратами та стримати ціни. А мешканців міста закликають не скуповувати дефіцитні ліки. Бо у першу чергу ними потрібно забезпечити лікарні, куди і будуть доставляти поранених, якщо до цього дійде.

Олександр Чернишов, який представляв на зустрічі міську владу, попередив фармацевтів, аби вони не піднімали ціни і знизили торгові націнки до мінімуму, який забезпечить виплату зарплати працівникам аптек. Також представникам аптек передали списки ліків та медпрепаратів, якими зараз потрібно забезпечити лікарні. І попередив, що якщо виявиться, що хтось приховує медпрепарати, то тоді з такими аптеками буде розмовляти вже військова адміністрація.

Створюються резерви продуктів

Обговорили на штабі і ситуацію з забезпечення міста продовольством. Зараз є певний дефіцит окремих товарних груп, як от свіже м’ясо. Це також викликано тим, що порушені логістичні маршрути доставки.

Марина Гурська, керівник департаменту муніципальних послуг, запевнила, що з усіма торговими мережами ведеться щоденна робота по наявності продуктів харчування. Місто зараз продовольством забезпечене, і працюють над тим, щоб у супермаркетах було усе необхідне.

Очевидно, що зараз дефіцит створюють самі мешканці міста, скуповуючи наперед продукти харчування. Проте варто пам’ятати, що у випадку бойових дій можуть бути проблеми з електрикою, холодильники не працюватимуть. Тож забивати морозильники м’ясом немає нагальної необхідності, адже у такому разі воно просто зіпсується.

Це стосується і гуманітарної допомоги птахофабрики «Оріль-Лідер». В останні дні представники підприємства безкоштовно роздають м’ясо, аби збити панічний ажіотаж. Проте багато хто брав по 3-4 ящиків курятини, навіть не думаючи про те, що з цим м’ясом далі робити. Та наражаючи себе і близьких на небезпеку. Адже якщо таке м’ясо зіпсується від неправильного зберігання – можна отруїтися. В критичний момент бойових дій це може створити непотрібне зараз навантаження на лікарні, які просто не зможуть надати необхідну медичну допомогу.

Мешканців закликають готувати укриття

Ще одне гостре питання – швидке приведення у порядок підвалів та бомбосховищ. Військові представники закликали мешканців міста не чекати, а самим облаштувати підвали. Бо потім може бути пізно. В підвалах треба не тільки прибрати сміття та завали, якщо вони там є, а створити запаси питної води, по можливості мати обігрівачі, відремонтувати каналізацію, якщо вона є. Також під час укриття за сигналом повітряної тривоги мешканці повинні брати з собою теплі речі та харчування на два дні.

Міський голова Андрій Білоусов надав розпорядження аварійній службі опрацювати усі заявки по підвалах, де є підтоплення. На допомогу аварійні служби будуть підсилені ремонтними бригадами міських промислових підприємств, аби швидко вирішити ці проблеми.

На лівому березі спеціальних бомбосховищ немає. Ще за радянських часів у школах та дитсадках були передбачені укриття. Але, як зазначила Тетяна Оніщенко, керівник департаменту гуманітарних питань міськради, вони розраховані на кількість учнів та викладачів. Загалом підвали та укриття в освітніх закладах можуть розмістити максимум 15 000 осіб. Усі іншим потрібно готувати під укриття підвали власних будинків, подбати про запасні виходи на випадок завалів.